Anaokulu Öğrencilerine Yangın Eğitimi

996

Ünye Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencileri  Üniport Alışveriş Merkezinde “İtfaiyeci Mesleği Sorumluluk İster ” isimli etkinlik düzenledi.

Çocukların gelişiminde sorumluluk ve yangın gibi durumlarda yapılması gerekenleri çocuklara anlatıldığını söyleyen Ünye Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu bölüm şefi öğretmeni Funda Atasoy,” Çocuklarımıza itfaiyecilik mesleğini tanıtmak, bu mesleğin gerekliliklerini anlatarak itfaiyenin yaptığı görevleri  çocuklara nelere dikkat edilmesi konusunda eğitim veriyoruz.Bu etkinlik sayesinde hem çocuklarımızın sorumluluk duygularını hem de yangın gibi olaylarda neler yapılacağını öğretmeye çalışıyoruz.”dedi.

Sınıf öğretmeni Zehra Doğanay ise,” Biz kendi okulumuzda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi burada da öğrencilerimize göstermiş olduk. Diğer gruplarımıza da farklı etkinliklerle yine burada olacağız. Şu an 19 öğrencimiz var. Çocuklarımızın farklı yerlerde öğrenim açıklarını kapatmak istiyoruz. O yüzden sınıf ortamının dışında başka şeyler de görsünler istiyoruz. Bunun için farklı etkinlikler düşünüp, düzenliyoruz.”dedi.

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı