Korgan – Çatalpınar Bağlantı Yolu Sıcak Asfalta Hazırlanıyor

499

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geride bırakılan 4 yıllık süreçte 15.5 km sıcak asfalt dökülen ve bu yıl 23 km daha asfalt çalışması yapılması planlanan Korgan ilçesinde, ulaşımda yaşanan sorunlara neşter vurulmaya devam ediliyor.

Başkan Enver Yılmaz, Korgan ile Çatalpınar arasına yapılacak 17 km uzunluğunda ve 6 metre genişliğindeki yolun sıcak asfalta kavuşturulacağını söyleyerek, “Dere yolu olarak adlandırdığımız yolumuzda sıcak asfalt öncesi çalışmalarımız sürüyor. İlk etapta yolun 7 km’lik kısmında sıcak asfalt çalışması yapacağız. Bu kapsamda hazırlıklarımız devam ediyor. Yolumuz, hizmete girdiğinde Korgan ve Çatalpınar ilçelerimize hareketlilik kazandıracak” dedi.

“Toplam Uzunluğu 17 Km”

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı 17 km’lik Korgan-Çamlı- Çiftlik-Çatalpınar bağlantı yolunda ilk etapta 7 km’lik kısmın sıcak asfaltla buluşturulacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bu güzergâhımız, Korgan ve Çatalpınar ilçelerimize gittiğimizde bizden talep edilen bir yoldu. Çatalpınar’dan başlayan, Çiftlik ve Çamlı Mahallesi üzerinden Korgan ilçemize bağlanacak olan yolumuzun 4 km’lik kısmında PMT serimi devam ediyor. Ardından 3 km’lik bölüme de PMT serilerek 7 km’lik bölüm, sıcak asfalta hazır hâle getirilmiş olacak” diye konuştu.

“Standartları Yüksek Ve Modern Yollar İnşa Ediyoruz”

 Yolun ulaşım ihtiyacını uzun vadede karşılayacak şekilde yapıldığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Standartları yüksek ve modern yollar inşa eden Büyükşehir Belediyemiz tarafından Korgan-Çamlı- Çiftlik-Çatalpınar bağlantı yoluna bu zamana kadar 14.134 m3 taş duvar, yağmur suyu için 736 metre koruge boru ve 500 metre ise drenaj borusu inşa edildi. Yolun 7 km’lik kısmı, sıcak asfalta hazır hâle getirilirken kalan kısımlarda ise zayıf zemin, yol genişletme ve kazı dolgu gibi altyapı çalışmaları sürdürülüyor” şeklinde konuştu.

 

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı