Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi, Gündoğdu Hareket Geçti

479

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Ordu 6. Olağan İl Kongresindeki “Ordu’ya yakışan, layık olduğu bir salon yapmamız lazım.” ifadesinden sonra AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu harekete geçti.

Metin Gündoğdu Spor Bakanına İletti

Partisinin Ordu 6. Olağan İl Kongresinin gerçekleştiği Durugöl Spor Salonu’nun yetersiz olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin ardından konuyu Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a taşıyan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’dan müjdeli haber geldi. Gündoğdu, kısa süre içinde Ordu’ya yeni bir spor salonu yapılması için çalışmaların başladığını söyledi.

Başkan Yılmaz Yer Tahsisi Talimatını Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Ordu’ya yakışan, layık olduğu bir salon yapmamız lazım. Büyük bir salonun yapımıyla birlikte, çok daha muhteşem toplantıları hem mazruf, hem zarf olarak icra etmiş oluruz, o gün de yakındır inşallah.” diyerek Ordululara yeni salon müjdesi vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşen Metin Gündoğdu’dan da müjdeli haber geldi. Yeni Spor Salonunun en az 6 bin koltuk kapasiteli, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlara uygun, çok amaçlı bir salon olacağını vurgulayan Gündoğdu yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımızın Ordu’ya büyük bir spor salonu yapılmasıyla ilgili talimatını Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ile görüştük, kendisi yer tahsisi yapılmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getireceklerini belirtti. Yer tahsisi için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz ile görüştüm, kendisi yer belirleme ve tahsis çalışmaları için talimat verdi ve sürecin en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi. Ordumuza yapılacak olan spor salonu için çalışmalara başladık. Bu kıymetli eser için Sayın Cumhurbaşkanımıza tüm Ordulu hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı