Ünye, Fatsa, Ordu Birlik Birleşti

2152

Ordu’dan Samsun’a yolcu taşımacılığı yapan Ünye, Fatsa, Ordu Birlik firmalarının yanı sıra Metro birleşerek tek çatı altında toplandı.

Ordu Birlik adıyla yapılan bu birleşimin Başkanlığına ise Ünye Şoförler Odası Başkanı ve Ünye Birlik Başkanı Bekir Şimşek getirildi. Firmaların birleşme sürecini ve bunda sonraki uygulamayı değerlendiren Başkan Şimşek otobüs kalkış süresinin de 15 dakikaya indiğini söyledi.

Tek Çatı Altında Toplandık

Başkan Şimşek birleşim ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Dün akşam yapılan toplantı ile kararı yeni sisteme Ünye Birlik olarak biz de geçtik. Bilindiği gibi Fatsa, Ordu ve Metro daha önce birleşmişlerdi. Bu birleşmeye göre 20 dakikada bir Samsun-Ordu arası servisleri vardı. Onlar 20 dakikada bir, biz ise 30 dakikada bir kalkış programımız vardı. Yeni sistem akabinde onların bizim yolculara yönelmeleri bir çok sıkıntıyı beraberinde getirdi. Böyle olunca ister istemez yolcular bölündü, işlerimiz düştü esnaf arkadaşlarımız zarar etti. Onlara biz Ünye’den yolcu vermemeye çalışırken, bu sefer de onlar bize ambargo koydu ve Samsun’dan biz yolcu alamadık. Arabalarımız dolu gitti, geri boş döndü. Mecbur kaldık anlaşmaya ve sisteme dahil olduk. Halkımız ve esnafımız mağdur olmasın istedik. Artık araçlarımız Ünye Birlik adı altında değil, Ordu Birlik ismiyle Ordu’dan kalkacak Samsun’a gidecek. Ünye Birlik, Ordu Birlik, Fatsa Birlik ve Metro yeni sisteme 14’er araç verecek ve Samsun Ordu güzargahında toplamda 56 otobüs çalışacak. Her 15 dakikada bir araç kalkacağı için yolcular sorun yaşamayacak” dedi.

Ünye’den Günde 5 Araç Kalkacak

Yapılan anlaşmaya göre Ünye Birlik otobüslerinin Altınordu İlçesi’nden hareket edeceğini belirten Şimşek, “Ayrıca Ünyeli yolcularımız için günde 5 araç kalkacak. Gün içerisinde saat başı olmak üzere Ünye’den 5 otobüs hizmet etmeye devam edecek. Gün içerisinde Ünye’de araç kalkış saatleri şöyle; 06.30- 08.00- 10.00- 13.00- 17.00. Halkımızı mağdur etmemek için elimizden geleni yapmaya söz veriyor, yeni uygulamanın herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı