Fatsa İlçesi Bu Yıl Üstyapıda Zirveyi Yaşayacak

484

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinin ardından Fatsa ilçesinde çalışmaları devam eden ve planlanan projelere basın mensupları ile düzenlenen gezide mercek tuttu.

Programda sırasıyla Fatsa Cumhuriyet Meydanı, Yayalaştırma, Mezbaha ve Hayvan Pazarı, Huzurevi ve Sahil Yolu Cephe iyileştirme projelerini inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “ Fatsa ilçesi üstyapıda bu yıl zirveyi yaşayacak” dedi.

Fatsa Meydanı Eylül Ayı Sonunda Hizmette Olacak

Fatsa Cumhuriyet Meydanı projesi kapsamında 5 adet binanın kamulaştırılması için 15 milyon TL ödeme yapıldığını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Projenin hayata geçirilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Altında en az 100 araçlık otoparkın yer alacağı proje ile hem ilçedeki kötü görüntü ortadan kalkacak hem önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacak. Biz sadece kamulaştırma ve yapım işi için buraya Büyükşehir olarak 25 milyon TL’ye yakın bir kaynak harcamış olduk. İnanıyorum ki burası sadece Fatsa’nın değil bölgenin en önemli meydanlarından bir tanesi olacak. Projede bitim takvimi yıl sonu görünmesine rağmen yüklenici firma yaz sonunda projeyi bitireceğini söyledi. Eylül sonu itibarıyla proje hayata geçmiş olacak.  Meydan projesi kapsamında mevcut binanın da hukuki sorunu kalmadı. Bu projeye engel olmayacak şekilde çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Cephe İyileştirme Projesi İle İnsana Huzur Veren Bir Görünüm Ortaya Çıkıyor

Aybastı yol ayrımı ile Fatsa Meydanı arasındaki 2.2 km’lik alanda uygulanan cephe iyileştirme projesi hakkında da bilgi veren Başkan Yılmaz, “Cephe iyileştirme projesi kapsamında meydanla birlikte tek tip, insana huzur veren bir yapı ortaya çıkacak. Projede yüzde 90 seviyelerine geldik” diye konuştu.

Fatsa’nın üstyapıda zirve yaşayacağı bir yıl olacağını ifade eden Başkan Yılmaz, Fatsa’da doğal gaz yüzde 40 seviyelerinde. Doğal gazla birlikte yer altı çalışmalarını da eş değer yürütüyoruz. Bu kapsamda en üst ödeneği de Fatsa’ya ayırdık. Trafiğe kapatacağımız caddeler, ana caddelerdeki asfalt ve kaldırımlarla birlikte üstyapıda Fatsa bu yıl zirveyi yaşamış olacak” şeklinde konuştu.

Huzurevi 15 Nisan Gibi İlgili Kuruma Teslim Edilecek

Huzurevi projesinde de yüzde 99 seviyelerine gelindiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Proje şuan yüzde 99 seviyesinde. Burayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işletecek. 4 katlı, 58 kişi kapasiteli, 30 yatak odalı, içerisinde okuma salonu, atölyesi,  çok amaçlı salonu,  fizik tedavi odası,  80 kişilik yemek odası, bay bayan kuaförü olan huzurevini 15 Nisan gibi ilgili kuruma devredeceğiz. Bu türlü ihtiyaçları gidermek sosyal devlet olmanın bir gereği” diye konuştu.

Mezbahana Projesi Yüzde 70 Seviyesine Geldi

Başkan Enver Yılmaz ve beraberindekiler gezi programının sonunda Fatsa Mezbahana ve Hayvan Pazarı projesini incelediler. Son teknoloji ile yapılan 150 büyükbaş, 200 küçükbaş hayvan kesim yerine sahip Fatsa mezbahana ve Hayvan Pazarı projesinin Ordu için zaruri bir yatırım olduğunu kaydeden Başkan Enver Yılmaz, “Yaklaşık 17 milyon TL’ye mal olan yatırım hizmete girdiğinde 350 vatandaşımıza istihdam sağlayacak. Komşu illerimizin hiçbirinde standartlara uygun böyle bir mezbahana yok. Bölgenin ihtiyacına cevap verecek bu proje şuanda yüzde 70 seviyesinde. Yatırımın bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı