Çocuklar İçin Okullarda Güvenlik Önlemleri Konuşuldu

564

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi “Okullarda Güvenlik Önlemleri” konulu toplantı Mehmet Akif Ersoy okulunun konferans salonunda yapıldı. Toplantıda okulların güvenlik kameralarının tamamlanması ve okul servislerinin ilgili çalışmaların yapılması hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ” Biz ilçe ve kaymakamlık olarak görevimiz talep almak, alınan talepleri incelemek, yerinde değerlendirmek, kendi kanaatlerimizi de işin içerisine katarak ilgili yerlere başvurmak. Servislerde “S” plaka uygulaması mevzuattan kaynaklanan bir zorunluluk. Bu zorunluluğu büyük şehir belediyesi mümkün mertebe yıllara sari bir şekilde yumuşsak bir şekilde geçiş sağlama konusunda hassasiyet gösterdi ve bu hassasiyet neticesinde de belli bir noktaya gidildi. Zor geçiş sağlanan bir konuda istisnalar ve müsamahalar olursa emsal teşkil eder ve S plaka olmadan herkes 1iken 2, 2 iken 4, aritmetik artmaz geometrik artar bunda da Büyükşehir Belediyesine S plaka uygulamasını uygulamayın deme lüksüm yok. Çünkü ben kanunların uygulanıp uygulanmadığını denetleyen bir makamım. Usulüne uygun özel servis kiralaması yaptığınızda, maddi katkı talebinde bir konu oldu, ekonomik koşulları iyi olmayan veliler olduğunu söylediler. Burada özel ve devlet servisi ile taşınan bir sürü aileler ile muhatapsınız bizler ayda belli bir kontenjana kadar belli bir bütçeye kadar aileleri destekleyebiliriz. Ama aylık 150 TL servis parası veren ekonomik durumu iyi olmayan aileler var. 100 tane aile müracaat etse 15 milyar para tekâmül eder. Hani bunu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile bir ölçüye kadar deruhte edebiliriz. Bunu idame ettirebiliriz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı devletin taşımasından faydalanamadığı halde kendi imkânları ile servis ücreti ödemek durumda olan ailelerden şurada 3-5 aileye verdiğimiz zaman ‘bana da bana da, bana niye vermiyorsunuz, ben niye almıyorum’ deyip. Yarışa girecek toplumumuzda birkaç milyon insanımız var. Okul servislerinde taşınmaması gereken öğrenci ve kişileri taşıyor. Bizim çocuklarımız cin gibi. Çocuktan al haberi okul iradeleriz ve sınıf öğretmenlerimiz şöyle milletin huzurunda değil aynı köyden ve mahalleden 10 tane çocuk geliyor. Köylerde en iyi takipçiler muhtarlardır. Bu konuda sizin ilginizi ve desteğinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Jandarma Komutanı Arif Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, mahalle ve köy muhtarları, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından devam eden toplantı, okul idarecileri ve okul aile birliği başkanlarının görüş ve taleplerini iletmesi ile son buldu.

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı