Ünye’nin Sinir Uçlarına Dikkat

524

Ünye Kent Konseyi  Başkanı Adnan Sobi 2019 yılında Ünye için yapılacak olan projelerin olduğunu ve bunların hayata geçirilmesi için yakın takipte olacağını belirti.

Ünye Kent Konseyi’nin Ünye ve Ünye çevresinin menfaatine olan bütün işlerde arkasında durduğunu belirten Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi, “Ünye Kent Konseyi kurulduğu günden bu yana Ünye ve Ünye çevresinin menfaatine olan bütün işlerde hem taraf hem de karşı taraf olmuştur. Bu noktada Ünye’nin sinir uçlarının olması ve bu sinir uçlarına daha sert basılması gerekiyor. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimle birlikte yeni gelecek yönetimlerinde bu sinir uçlarına bir demeyle başlamasını ve bunu da sonuna kadar takip edeceğiz”dedi.

2019’da OSB’nin Temeli Atılmalı

Ünye’nin ekonomik anlamda güçlendirecek olan Organize Sanayi Bölgesi’nin biran önce temelinin atılması gerektiğini ifade eden Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi, “Bunlar İç Anadolu bağlantı yolları ile birlikte aynı zamanda Ünye’yi ekonomik anlamda destekleyecek olan OSB’nin bir ana önce hayata geçirilmesi gerekiyor. OSB’nin yer sorununu bittiğinin artık yetkililerin bu konuya el atmasını istiyoruz. Seçimden sonra yapılacak olan ilk işin Ünye’ye Organize Sanayi Bölgesinin temelinin atılmasını bekliyoruz. Bunun yanında Ordu Üniversite kampüsü olarak Ünye yerleşkesi olarak da geçmişte verilen sözlerin yerine getirilmesi gerek. Ünye’mizi dünyaya açan, Ünye’mize de dünyaya açılan kapısı olan İpek Yolu tabiri ettiğimiz Akkuş- Niksar yolunun bir ana önce yapıma geçmesi buda hem Ordu açısından hem de Ordu Valimiz bünyesinde Ünye’nin yüzlerce yıllık bir yolu dururken Ordu’dan Mesudiye üzerinden hiç hesapta olamayan dere yolunun açıldığını görüyoruz’dedi

Karadeniz’de Bir İlk

Türkiye’de üç tane, Karadeniz Bölgesin’de hiç olmayan “Tarihi Mezar Taşları Açık Hava Müzesini” Ünye’ye kazandıracaklarını söyleyen Sobi, “Türkiye’de üç tane olan Karadeniz bölgesinde hiç olmayan Tarihi Mezar Taşları Açık Hava Müzesini Ünye’mize kazandırmak için Ünye Belediyemizle birlikte çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Bu projenin birinci öncelikli amacı Ünye’mizde Osmanağa Camisinin bahçesinde bulunan altın değerinde yaklaşık 80 tane mezar taşının hem korunması hem de kitabelerin hazırlanması ile birlikte toplam 150 mezartaşlık bir müze oluşturacağız” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı