Sezgül, “Ünye Belediyesi Olarak Engelli Kardeşlerimizle İlgili Duyarlı Ve Örnek Projeler Uyguluyoruz”

350

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 1931 yılından bu yana dünyada 7-14 Ocak tarihleri arasının “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” olarak anılmakta olduğunu belirten Sezgül, özellikle son 15 yıldır, Türkiye’de engelli vatandaşlarla ilgili gerçekleştirilen uygulamaların örnek nitelikte projeler olduğunu söyledi.

Görme Engelli vatandaşlarımız da dâhil tüm engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak adına Ünye ölçeğinde ise çözüm odaklı belediyecilik anlayışı yürüttüklerini kaydeden Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamdan kopmamaları için birçok örnek uygulamayı hayata geçirdik. Engelli Koordinasyon Merkezi, Bedensel Engelliler Spor Merkezi gibi uygulamaların yanı sıra kent merkezinde ücretsiz hizmet veren Engelli Şarj İstasyonları gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca kent merkezi başta olmak üzere kaldırım ve yolları, onların kullanabileceği standartlarda yapıyoruz” dedi.

Toplum olarak hepimizin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, özellikle kaldırımlara bırakılan araçlar ve yine kaldırım önlerinde engelli rampalarını kapatacak şekilde yapılan düzensiz parklar gibi davranışlara dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı