“Ordu’nun Saklı Tarihi Kurul” İsimli Sergi Açıldı

372

Doğu Karadeniz’in ilk bilimsel arkeolojik kazı alanı 2 bin 300 yıllık Ordu Kurul Kalesi’ne ilişkin fotoğraf ve envanterleri, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Hizmet Binası Sanat Galerisi’nde, “Ordu’nun Saklı Tarihi Kurul” adlı fotoğraf ve envanter sergisi açıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Şahin Sevinç, yaptığı konuşmada, Kurul Kalesi’nin Ordu’nun tanıtımında çok büyük katkı sağladığını söyledi.

Bu güzel çalışmada emeği geçen ve tarihin gelecek nesillere aktarılması için çaba harcayan herkese teşekkür eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Şahin Sevinç, “MÖ. 2500’lü yıllara ait eserler kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarıldı. Kurul Kalesi, Ordu’nun tanıtımı için önemli bir yere sahip. Geçmişte orada yaşanan hayatları gün yüzüne çıkardığı için bu eserler oldukça önemli. Bu serginin sizlerle buluşmasını sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül ise “Binlerce yıllık tarihin gün yüzüne çıkarıldığı Kurul Fotoğraf ve Envanter Sergisi’nin özellikle gençlerimiz için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Büyük ilçelerde ziyarete sunulan bu sergilerden halkımız istifade ediyor. Ünye Kalesi’nde de benzer çalışmanın yapılmasını temenni ediyorum” dedi.

“Ordu’nun Saklı Tarihi Kurul” isimli serginin 8 Şubat Cuma gününe kadar açık olacak.

Ayrıca açılışa Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi ve çok sayıda davetli katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı