Ünye OSB’ye Ek Ödenek

574

Ünye Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Ünye Belediye Başkanı Yaşar Sezgül Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarının devam ettiğini belirterek bakanlığın 2019 yılı bütçesine ek olarak 180 Bin TL daha ayrıldığını ifade etti.

Fakülte Yeri İçin Teşekkür

Meclis toplantısında konuşan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül,“Fakültemizin yerinin tahsisi konusu iptal edilmişti. Bu meselemize çözüm noktasında yaptığımız çalışmalar neticesinde yerin kati tahsisi gerçekleştirildi. Ben bu konuda destek veren Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Yavuz Selim Kıran’a teşekkür ediyorum. 49 yıllığına tahsis gerçekleşmiş oldu. Bu konunun çözülmesi hepimizi mutlu etti.” Tabakhane Batı Yakası Çalışmaları “Niksar Caddesi’nin trafiğinin yoğunluğu konusunda çalışmalar yaptık ve Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile Tabakhane Deresi’nin Batı yakasında da çalışmalar başlattık. Şu anda Adliye köprüsü Mevkii’ne kadar çalışmalar geldi. Önümüzdeki günlerde ise bir çalışmada Sanayi Mevkii’nden başlatarak kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz.”dedi.

OSB İçin Ödenek

Organize Sanayi Bölgesi için ek ödenek olduğunu söyleyen Başkan Vekili Sezgül,” Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları konusunda ise yeni bir gelişme olarak bir miktar para yattı. Şunu belirteyim bu zamana kadar belediyeye her gelen vatandaş şunu söylüyor; benim oğlum var onu evlendiremedim. Kızım var iş istiyorum. Vatandaşlarımız iş istiyor. Bu nedenle OSB bu konuda çok önem kazanıyor. Ben istihdam çözümünün kamu olmadığına inanıyorum. Kamuya daha fazla yük yüklemenin doğru olmadığına inanıyorum. Dolayısıyla bunun da çözümünü OSB’de üretimde düşünüyorum. Bugün OSB ile ilgili bir haber aldım. OSB’ye önemli bir miktar daha para aktarıldığını öğrendik. 2019 bütçesinde yer alacak 17 Milyon TL’ye ilave olarak bakanlığımız bu bütçeye ek 180 bin TL daha kamulaştırma bedeli 2019’da aktarmış olacak.” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı