Ünye’nin ve Bölgenin En Büyük Bakım Merkezi Açılıyor

1841

Ünye’de daha önce Yüceler Mahallesinde hizmet veren Miray Özel Bakım Merkezi, 6 bin 600 metrekarelik modern binasında hizmet verecek. Ünye’nin ve bölgenin en büyük bakım merkezilerinden biri olacak olan Miray Bakım Merkezi, uzman kadrosu ile yeni yerinde 200 kişiye hizmet vermeyi hedefliyor.

Ünye’de bulunan Özel Miray Bakım Merkezi Karşıyaka Mahallesindeki yeni yerinde Perşembe günü hizmet vermeye başlayacak. Zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşlara yönelik sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenleyen özel bakım merkezi 65 kişilik kapasitesini 198 kişiye çıkarmayı hedefliyor. 6 bin 600 metrekare kapalı alanda hizmet veren bakım merkezi, bakıma ihtiyaç duyan özel insanlar için 24 saat hizmet sunacak.

Yeni Miray Bakım Merkezi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar,” Bakım merkezimizde engelli bireylere sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Yeni yerimiz toplam alan olarak 6600 m2 olacak şekilde inşa edildi. Ünye’nin e kapsamlı bakım merkezini burada hizmete açıyoruz. % 51 zihinsel engelli olan bireylerimizi Ordu İl Sağlık Müdürlüğü buraya sevk ediyor ve bizlerde burada bakıma alıyoruz. Burada kişilere özgüven duygusunu tetikleyecek etkinlikler düzenleyerek kişilerin ortaya çıkardıkları sanatları ve el becerilerini geliştirmesinde yardımcı oluyoruz. Toplamda şu anda 65 kişilik kapasitemizi yeni merkezimizde 198 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Her sene özel öğrencilerimiz yapmış olduğu el sanatları ürünlerini ortaya çıkarıyor. Uygulanan derslerde daha çok sanatsal çalışmalar olan takı, kolye, küpe, el nakışları ile ilgili birçok alanda sanatsal çalışmalar dersi veriliyor. Derslerde de daha çok eğiterek ve eğlenerek bakım merkezimizde faaliyetler sürdürülüyor “dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı