Ordu Valiliği’nden Duyuru

348

Ordu genelinde dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, ulaşım, eğitim, enerji, haberleşme hizmetlerinde aksamalara neden olmaktadır. Bazı ilçelerimizde 100 cm’i bulan ve ortalaması 56 cm civarındaki kar yağışı nedeniyle il genelindeki 771 mahalle yolunun 645’i ulaşıma kapanmıştır. Ulaşıma kapanan 645 mahalle yolunun 41’i ulaşıma açılmış olup, geri kalan 604 mahalle yolunu ulaşıma açma çalışmaları, Ordu Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve diğer kamu kurumlarına ait 92 ekip ve 349 iş makinesi ile sürdürülmektedir. Karayolları ağında bulunan yollarımızdan, ulaşıma kapalı yol bulunmamaktadır. Yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki tüm okullarda, Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe ve Gülyalı ilçemizde ise kısmen, 09.01.2019 Çarşamba günü(bugün) eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir.

Ayrıca, eğitim-öğretime tamamen ara verilen ilçelerimizde, engelli ve hamile kamu görevlileri de 09.01.2019 Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır.

Diğer yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle enerji ve haberleşme hatlarında arızalar meydana gelmiştir. Bu arızalar sebebiyle 471 mahallemizde elektrik kesintisi meydana gelmiş olup, 33 mahallemizde ise haberleşmede aksamalar yaşanmaktadır. Elektrik kesintisi ve haberleşmedeki aksaklıkların giderilmesi için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı