ÜNYE BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYOR

323

Bölgemizde dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle tedbirlerini alan Ünye Belediyesi ekipleri 24 saat mesai ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dün itibariyle yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı gece saatlerinden itibaren ise sahil kesimi ve kent merkezini de beyaza bürüdü.

Kar yağışı nedeniyle bir gün öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Ünye Belediyesi ekipleri yağışlardan etkilenen tüm mahallelerde yol açma, kurtarma ve ambulans hizmetlerine destek faaliyetleri yürütüyor.

EĞİTİME KAR ENGELİ

Tekkiraz, Pelitliyatak, İnkur, Erenyurt gibi yüksek mahallelerde kar kalınlığı yer yer 60 cm’ye ulaşırken bu bölgelerde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi. Kent merkezinde ise sadece resmi taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitim ve öğretime yine bir gün süre ile ara verildi.

Ünye kent merkezinde de kar yağışı özellikle Gölevi ve Yunus Emre mahallelerinde etkisini daha fazla gösterdi. Ünye Belediyesi ekipleri özellikle ana arterlerde gece boyunca yolları açık tutmak için temizleme ve tuzlama çalışmaları yürüttü.

Ünye’nin yüksek kesimlerinde devam edeceği öngörülen kar yağışı nedeniyle Ünye Belediyesine ait iş makineleri yine 24 saat mesai ile görevlerini yürütecekler.

HASTALAR İÇİN SEFERBER OLUNDU

Kar yağışı ile birlikte özellikle hastaların ambulans hizmetlerine ulaşmasında da sorunlar yaşandı. Ünye Belediyesi ekipleri dün gece Beylerce ve Fatih mahallelerinde rahatsızlanan Mehmet Fındık ve Kazım Erken adlı vatandaşların ambulansa ulaşması için yol açma ve destek faaliyetleri yürüttü.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı