Büyükşehir Ocak Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

295

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, 2019 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Engin Tekintaş, gündem maddelerine geçmeden Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen karla mücadele çalışmaları ve yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“14 İlçede Karla Mücadele Çalışması Yürütüyoruz”

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de etkili olan kar yağışı kapsamında Büyükşehir Belediyesinin sürdürdüğü çalışmalarla ilgili meclisi bilgilendiren Başkan Tekintaş, 344 araç ve iş makinası, 92 ekip ve 450 personelle karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Başkan Engin Tekintaş, “Yatırımlarımızın yanı sıra yağan karın nimetlerinden de istifade ediyoruz. Geçtiğimiz yıl yer altı sularının azalmasından dolayı içme suyu ihtiyacı çekmiş ve vatandaşlarımıza kaliteli içme suyu sunmak için yoğun çaba sarf etmiştik. 19 ilçemizin 14’ünde karla mücadele çalışması yürütüyoruz. 771 mahalle yolundan yalnızca 26’sı ulaşıma kapalı durumda. Kalan mahalle yolları ise ulaşıma açıldı. 7/24 esaslı çalışıp, cenaze ve hastaları öncelikli kılarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İl genelinde 56 cm kar kalınlığı var. Çalışmalar kapsamında önceliğimiz 24 saat içerisinde ana arterleri, 72 saat içerisinde de ara arterleri ulaşıma açmak. Büyükşehir Belediyesi olarak karla mücadele çalışmaları kapsamında bu zamana kadar 344 araç, 450 personel, 92 ekiple sahadayız. Başarılı bir süreç yürütüyoruz. 157 hasta ve 59 cenazeye hizmet verildi. Memnuniyet ölçüsünde çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Kayak Merkezi Bölgenin Tanıtımına Katkı Sunacak”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Çambaşı Kayak Merkezinin son iki haftadır yoğun bir şekilde ziyaretçi ağırladığına dikkat çeken Başkan Engin Tekintaş, “Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezimize gösterilen ilgi için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bölgemiz ve ilimiz için son derece önemli olan bu yatırım aksaklık yaşamadan hizmet vermeye devam ediyor. 2 telesiyej ve 3 pistiyle 30 kişinin konaklayabileceği sosyal tesisimiz hizmet vermeye devam ediyor. Kayak merkeziyle hedefimiz özellikle ara tatilde yoğun katılım sağlamak ve bölgemizin tanıtımına daha fazla katkı sunmak” diye konuştu.

Çikolata Parkın otopark bölümünde asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Başkan Tekintaş, çevre yolunun hizmete girmesiyle Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hizmete sunularak şehir merkezindeki ağır trafik yükünün hafifletileceğini belirtti.

Mecliste Denetim Komisyonuna üye seçimi yapılırken, bir meclis üyesinin istifası ile boşalan Belediye Encümen Üyeliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Buna göre Büyükşehir Belediyesinin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için görev yapmak üzere Denetim Komisyonuna Fahrettin Boğ, Kemal Kahraman, Selim Altaş getirilirken; Encümen Üyesi aynı zamanda İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyesi Reşit Erol’un istifası ile boşalan görevlere Ahmet Çoruh ve Kemal Kahraman seçildi.

Mecliste İhtisas Komisyonlarından gelen raporlar, dairelerinden gelen teklifler, ek gündem teklifleri ve önergelerle 32 madde görüşüldü. Meclis bir sonraki toplantısını 12 Şubat saat 14.00’de gerçekleştirecek.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı