Kuzey’den Doğu’ya Sıcak El

533

Ünye’de bulunan Canik Fen Filmleri Temel Lisesi öğrencileri, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Yığınçal İlkokulu’ndaki öğrenci kardeşlerini unutmadı. Canik Fen Filmleri Temel Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, Edebiyat Öğretmeni olan Elif Ereren aracılığıyla aralarında para toplayarak giysi, ayakkabı, kitap ve kırtasiye malzemeleri aldı.
Alınan malzemelerin Doğubayazıt İlkokulu’nda eğitim gören kardeşlerine ulaştırılması için katkı sağlayan Lisenin Edebiyat Öğretmeni Elif Ereren,“Doğu illerinde eğitim gören öğrencilerimizin öğrenim hayatlarına katkıda sağlamak adına, öğrencilerimizle birlikte bu kampanyayı başlattık”dedi.

“Sadece ders değil, yardımlaşmayı da öğretiyoruz”

Canik Fen Filmleri Temel Lisesi Okul Müdürü Tarık Kocamanoğlu ise, “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yardımlaşma ve dayanışma adı altında başlattıkları proje vesilesiyle oradaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin giysi, atkı, bere, bot, kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Bizler eğitimci olarak, her yıl farklı şehirlerde okuyan öğrencilerimizin ihtiyaçlarına destek olmaya devam edeceğiz. Bu tarz projelerle öğrencilerimizin barış, sevgi, kardeşlik duygularının gelişmesini ve toplumda örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz. Doğu illerinde yoğun kar şartlarında ve zorlu kış günlerinde okula gitmeye çalışan öğrencilerimizin hayatını biraz olsun kolaylaştırmak istedik. Montları ve botları olmadan kilometrelerce yol yürüyen, defteri, kalemi ve çantası olmayan çocuklarımıza destek olmalı hayatlarına dokunmalıyız. Bizler eğitimci olarak öğrencilerimize sadece dersleri değil, hayatı sevmeyi yardımlaşmayı da öğretiyoruz” diye konuştu.

Yığınçal İlk ve Ortaöğretim Okulu öğretmeni Murat Kuşlu gelen yardımların öğrencilerinin yüzlerini güldürdüğünü ifade ederek,” Sevgili arkadaşım Elif Ereren’in vesile olmasıyla özel lisede okuyan öğrencilerin okulumuza yaptıkları yardımlarından dolayı onlara çok teşekkür ederiz. Yardım kolilerinin içinde ihtiyacımız olan her şey vardı. İhtiyaçlarımızın bu kadar detaylı düşünülmesi ve kısa sürede ulaştırılması beni ve öğrencilerimi çok mutlu etti.”dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı