Okuyan Öğrenciler Ödüllendirildi

574

Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Altınordu ilçelerindeki ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri kitap okumaya özendirmek, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, millî ve manevi değerlerimizin aşılanmasını sağlamak, farklı dünyaları keşfetmeleri için ufuklarını açmak gibi amaçlar kapsamında Ordu İl Müdürlüğü ve Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” nin ödül ve kapanış programı Ünye’de gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünce desteklenen, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ünye El Ele Kültür Derneği arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen proje düzenlenen kitap okuma yarışmasında 198 öğrenci ödül almaya hak kazandı. yarışmada ilk üç dereceye giren lise ve ortaokul öğrencilerine tablet ve bisiklet hediye edildi. Komisyon başkanlarına plaketler ve komisyon üyelerine teşekkür belgeleri verildi.

El Ele Derneğiyle sadece okuma değil, okuduğunu anlama konusunda da çalışmalar yaptığına değinen İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, “kitap okumak demek kitabın dünyasında seyahate çıkmak demektir. Bu çocuklar seyehate çıktılar ve seyahatte gördüklerini, okuduklarını, hissettiklerini bizlere ve çevrelerine aktardılar. Biz 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde Türkiye ve ilimiz genelinde pek çok çalışmayı planlamak ve bunları  hayata geçirmek için planlarımızı hazırlıyoruz. Bu 2023 vizyon belgesinin hedefleri arasında okuma alışkanlığını öne çıkarmak asıl vurgudur. Bugün sınavlara hazırlanan çocuklara ne önerirsiniz sorusuna bizim vereceğimiz ilk cevap yeter ki okusunlar. Ne okurlarsa okusunlar yeter ki okusunlar. Çünkü okuma ve okuduğunu anlama kültürü çocukların değerlendirme sentez yapma çıkarımda bulunma analitik düşünme kabiliyetini değerlendirecek ve güçlendirecektir” dedi.

El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği Başkan Vekili Fatih Uygun yaptığı konuşmada, “Maddi manevi zorluklara karşılaşmamıza rağmen vatanımıza, milletimize ve teminatı olan gençlerimize olan sahip çıkma arzumuz milim şaşmadan devam ederek faaliyetler üreterek bu arzumuzu katlayarak, programlar yaparak devam ettiriyoruz Ünye El Ele Derneği bu faaliyetler kapsamında gençlerimizin sağlıklı ve faydalı zamanlar geçirmesi maksadıyla onlarım ilimde, bilimde, kültürde, sanatta ve sporda faydalı bir birey olması donanımlı bir birey olması maksadıyla hedefler gerçekleştirmekte faaliyetler üretmekte ve bu faaliyetleri devam ettirmektedir” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında ödül almaya hak kazanan öğrenciler,

Lise Seviyesinde 1. Olan Öğrenciler:Göktuğ Canbulut(Altınordu), Buket Erkuş(Çaybaşı), Elif Cin(İkizce), Nazlı Hilal Topçu(Fatsa), Sinem Yılmaz(Ünye).

Ortaokul Seviyesinde 1. Olan Öğrenciler: Görken Gündoğdu(Altınordu), İrem Tahmisoğlu(Çaybaşı), Zeynep Kalyoncu(İkizce), Z.Yüksel Ağırtaş(Fatsa), Hasan Enes Şahin(Ünye)

Lise Seviyesinde 2. Olan Öğrenciler:Efe Işıklı(Altınordu), Emibe Tahmisoğlu(Çaybaşı), Ayşe Çoban(İkizce), Bahar Ceceloğlu(Fatsa), Hakan Altun(Ünye)

Ortaokul Seviyesinde 2. Olan Öğrenciler: Doğa Karaduman(Altınordu), Havva Midilli(Çaybaşı), Emircan Karaman(İkizce), Egemen Çıtak(Fatsa), Derya Betül Tek(Ünye)

Lise Seviyesinde 3. Olan Öğrenciler: Aslı Ceylan(Altınordu), Elif Erkuş(Çaybaşı), Ece Uysal(İkizce), Sudenaz Geven(Fatsa), Gökdeniz Bilgin(Ünye)

Ortaokul Seviyesinde 3. Olan Öğrenciler:Hazar Usta(Altınordu), Mediha Atar(İkizce), Emine Büşra Kalyoncu(İkizce), Sudenaz Güneş(Fatsa), Elza Dumbadze(Ünye)

Plaket Alan Komisyon Başkanları ise şu şekilde; “Ali Özcan, Filiz Kaplan, Ezel Bayır, Hüseyin Durmuş, Elif Kumaş.”

Teşekkür Belgesi Alan Komisyon Üyeleri: “Cemil Cebeci, Nedim Gümüşkaya, Murat Candaş, Zühal Çağlar, Sezgin Taş, Mehmet Türkcan, Orhan Bayazıt, Erkan İyigün, Aysel Yücesoy, Nihal Çabuk Bedir, Meryem Yılmaz, Kenan Özgül, Murat Örtücü, Hayri Köroğlu, Esra Bayır, Aydın Anal, Fatih Avcı, Kemal Bahçe, Oğuzhan Yılmaz, Vehbi Ateş, Fatma Nihal Kırman, Ahmet Burnaz, Eylem Seferoğlu, Ayşegül Dutkan, Bilal Yılma, Solmaz Gezer, Levent Şen, Nurhan Çiftçi, Mehmet Tonbaz, Muharrem Altınparmak, Nevin Kasımoğlu, Nuray Aydın, Leyla Gencer

Kapanış programına ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı