Triatlon’ da Mutlu Son

353

Ünye Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen Ünye Triatlonu ile ilgili protokol imzalandı. 13-14 Temmuz tarihlerinde Ünye’de gerçekleştirilecek yarışlarda bu yıl aynı zamanda milli takım seçmeleri de yapılacak.

Ünye’ye gelen Türkiye Triatlon Federasyonu As Başkanı Serkan Şimşek, Ünye’nin Türkiye’nin en iyi 2 parkurundan birine sahip olduğunu ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek altyapısı olduğunu belirtti.

Ünye Belediyesi’nin girişimleriyle 2017 yılında ilki özel olarak gerçekleştirilen yarışlara Türkiye Triatlon Federasyonu gözlemci olarak katılmıştı. 2017 yılında yapılan yarışlarda parkurun beğeni toplaması üzerine geçtiğimiz yıl Federasyonun resmi organizasyonu ile Triatlon yarışları gerçekleştirilmiş ve Ünye’de ki yarışlarda 223 yarışmacı ter dökmüştü.

13-14 Temmuz 2019 tarihinde 2 gün gerçekleştirilecek olan yarışlarda M3, Yıldız, Genç, Elit, Paratriatlon ve Yaş Grupları olmak üzere 6 kategoride mücadele sergilenecek.

Milli Takım Seçmeleri Ünye’de Yapılacak

Türkiye Triatlon Federasyonu bu yıl ayrıca Ünye’de milli takım seçmeleri de gerçekleştirecek. Bu nedenle bu yıl Ünye Triatlonu’na 500’ün üzerinde sporcunun katılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Ünye’nin tanıtımı açısından kültürel ve sportif faaliyetlerin önemli olduğunu belirtti. Spor turizminin son yıllarda popüler hale geldiğini ve Ünye’nin mevsimsel ve coğrafik yapısı nedeniyle spor turizmine yatkın bir kent olduğunu söyleyen Sezgül, bu minvalde bu tür organizasyonların Ünye’ye ciddi kazanımlar getireceğini belirtti.

Ünye Belediyesi’nde gerçekleştirilen protokole Türkiye Triatlon Federasyonu As Başkanı Serkan Şimşek, Ünye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sevdal Toprak ve Türkiye Triatlon Federasyonu Basın İcra Kurulu Üyesi Burçin Eren katıldı.

Bu yıl Kuşadası, Eğirdir, Didim, Alanya ve Gazipaşa ile birlikte 5 resmi puanlı Triatlon yarışları ile brilikte protokolün resmi olarak imzalanmasıyla Ünye Triatlon da resmi yarış takvimine girmiş oldu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı