Ünye Belediyesi’nde İŞKUR Kapsamında 50 Kişi Daha İstihdam Edildi

662

Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nde 6 ay süre ile çalışacak olan ve TYP (Toplum Yararına Programlar) kapsamında daha önce İŞKUR’a başvurularını gerçekleştiren 346 kişiden 2019/2 dönem 50 adet alım için bugün Ünye Belediyesi Meclis salonunda noter huzurunda kura çekildi.

Başvuru gerçekleştiren 346 kişi Ünye Belediyesi’nde noter huzurunda gerçekleştirilen kurada hazır bulundu. Gerçekleştirilen kura sonra isimleri çıkan 50 kişi Temmuz sonuna kadar istihdam edilmiş olacak.

30 Temmuz 2019’a Kadar Çalışacaklar

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 346 kişi arasından noter huzurunda yapılan kura ile seçilecek 50 kişinin 1 Şubat 2019 tarihinde iş başı yapacağını belirtti. Çalışanlar için ise proje bitiş tarihinin 30 Temmuz 2019 olduğunu kaydeden Başkan Vekili Sezgül, son alım yapılan personelle birlikte TYP kapsamında Ünye Belediyesi’nde iş başı yapan İŞKUR personeli sayısının 100’e ulaştığını sözlerine ekledi.

TYP’nin (Toplum Yararına Programlar) ülkenin istihdam problemine büyük oranda katkı sağladığının altını çizen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederken, çalışma hakkı kazanan müracaat sahiplerine hayırlı olmasını diledi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı