Güney’den SYDV Üyelerine Teşekkür Plaketi Verildi

371

Ünye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, bir yıllık görev sürelerini tamamlayan mütevelli heyeti üyelerine veda yemeği düzenlenerek Kaymakam Ümit Hüseyin Güney tarafından teşekkür plaketi verildi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programda konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, görev süresi dolan heyet üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Heyet üyelerinin emeklerini, mesailerini insanlara yardım ve hayır yolunda karşılık beklemeksizin çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Mütevelli heyeti üyeliği hiçbir maddi katkı, hiçbir çıkar ve menfaat beklemeden, tamamen gönüllük çerçevesinde zamanını, emeğini bu işe sarf etmek şeklinde gerçekleşiyor. Mütevelli heyeti üyeleri emeklerini, mesailerini insanlara yardım ve hayır yolunda hiçbir karşılık beklemeksizin kullanmaktalar. Fahri Dinç Bey ise mütevelli heyeti üyesi olmamasına rağmen Ünye’de ihtiyaç sahiplerini imkanları olanlarla önemli bir misyon üstleniyor. Şehit ailelerimize ev bağışlanması noktasında bizi hayırsever müteahhitlerle tanıştırmaya vesile oluyor” dedi.

Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıf’larının önemli bir misyon üstlendiğini dikkati çeken Kaymakam Güney, “2018 yılı içerisinde mütevelli heyeti üyeliğinde görev yapmış 3 üyemiz 2019 yılında değişmiş oldu. Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları çok geniş imkanlara sahip olan çok geniş kitleleri kucaklayan ihtiyaç sahiplerinin en sıkıntılı en zor durumlarında onların imdatlarına yetişen önemli misyon ve fonksiyon gören hayır kurumlarıdır. Vakıflar bizim medeniyetimizin kurumları ve vakıflar bizim kültürümüzün ve devlet olarak inançlarımız dolayısıyla çok istisna kurumlardır.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları meblağların belli kriterlerle ilkelerle belirlenmiş olması bir tarafa bırakılırsa gerçekten bizzat kamu kaynağıdır. Mütevelli heyetinin özgür iradesi ile çok hızlı ve ihtiyaç anında ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilme özelliği var. Bu özellik kamuda çok rastlanan ve yaygın bir davranış yönetim tarzı değildir Bunun için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları çok önemli bir misyon üstleniyor.”

Kaymakam Güney’in konuşmasının ardından, mütevelli heyetinde görev yapan ve 1 yıllık görev süresi dolan Mahalle Muhtarları Nuri Güney ve Hasan Kartal ile sivil üye Erkan Koç’a görev yaptığı süre içerisinde ki hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Toplantı da ayrıca mütevelli heyeti üyesi olmamasına rağmen gönüllü olarak hayır işleri yapan Fahri Dinç’e de teşekkür plaketi verildi.

Programa ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esat Can Öztürk ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Kuzu katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı