AK Parti Perşembe İlçe Başkanı İstifa Etti

671

AK Parti Perşembe İlçe Başkanı Ülkü Kumral görevinden istifa etti. Kumral istifa dilekçesini Genel Merkeze sundu. Kumral’ın istifa dilekçesi şu şekilde;
2 Ağustos 2016 yılında başladığım AK Parti Perşembe ilçe başkanlığı görevimden bugün itibari ile istifa ediyorum. MSP ile siyasete başladığım 1979 yılından bu tarafa laikliği istismar ederek, müslümanca yaşamak isteyenlere büyük baskı ve hakaretlerle adeta işkence eden bir zihniyet ile mücadele etmekteyim. Allah’ın izni ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından son verilen bu zulümlerden sona rahatlayan ve insanların özgürce yaşayabilecekleri bir ortama kavuştuktan sonra bu laik düşünce artıklarından birinin ilçemizde belediye başkan adayı olarak gösterilmesi, benimde bu adaya oy verip bunun için çalışma yapmak zorunda bırakılışımı kabullenmem mümkün değildir.

40 yıl mücadele ettiğim bir zihniyetin Şehr’ül Emin olması için çalışmak, kendimi ve geçen 40 yılımı inkar etmek olurdu. Kaldı ki ilçe başkanlığım döneminde hiçbir seçim çalışmalarına katılmayan, parti kongresinde kavga çıkartanlarla birlikte olan,Ak Parti Belediye meclis üyesi olmasına rağmen meclis oylamalarında CHP’lilerle birlikte Ak Parti’ye muhalefet eden, grup kararlarına uymayan, ilçe başkanına ve belediye başkanına hakaret eden, disiplin kuruluna sevk edilerek halen kararı beklenen, ilçe teşkilatımızda karşılığı olmayan bir kişinin adeta ödüllendirilircesine fikir birliği olmadan aday gösterilmesinin bir dayatma olduğunu düşünüyorum.

Bütün bunları bilerek makamının gücünü istismar eden ve partimize göz göre göre bu adayı dayatarak zarar veren bu zihniyeti Allah’a havale ediyorum.
Bütün bunlar Perşembe ilçemizle alakalıdır. Ben ve arkadaşlarım Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e bütün gücümüzle destek olmak ve onunla birlikte çalışmakta kararlıyız.

Saygıyla arz ederim.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı