Ünye’de Karne Heyecanı

384

Ünye’de 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. Dönemi sona ermesi birlikte Ünye Anadolu Lisesi’nde karne töreni düzenlendi. Ünye’de genelinde 24 bin 835 öğrenci karne heyecanı yaşarken, 4140 öğrenci ise ilk karne heyecanı yaşadı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan programda konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Karne alan öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum. Tatillerini iyi değerlendirmelerini ve kitap okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Ünye Anadolu Lisesinde düzenlenen programda konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz,”Değerli öğrenciler bir Eğitim-Öğretim döneminin daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız ve yoruldunuz. Çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Karne notunuz ne olursa olsun cesaretinizi yitirmeyip hep diri tutmanızı ve her yerde başarılı olmanız için bunların hepsini önemsiyoruz. Tatilinizi bol bol kitap okuyarak, kültür, sanat ve spor aktivitelerinde bulunarak değerlendirmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Ünye Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Mehel,” Bu bina sadece taş duvardan ibaret değildir. Öğretmen ve öğrencileriyle ilçemizin en köklü kurumlarından birisidir. Bizler öğretmeninden öğrencisine hizmet personelinden idarecisine kadar büyük bir aile olduğumuza inanıyoruz.”dedi.

Ünye Atatürk Anadolu Lisesi Okul Başkanı Hasan Sarıkoca, “Çalıştık çabaladık kimi zaman güldük ve üzüldük. Zamanın nasıl elimizden geçip gittiğini hesap edemedik. Kimiz dönem başı boyunca ders çalışarak ve ahlakını güzelleştirerek bitirdi. Kimimiz ise hedeflerine ulaşmak için daha çok çalışması gerektiğini fark etti. Biz genciz hatalar yapabiliriz. Bizleri bu zamana kadar getiren ailemize ve öğretmenlerimize tüm arkadaşlarımızın adına teşekkür ediyorum” dedi.

Karne töreninde okulda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler, kupalar ve ödüller verildi. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı karne törenine ayrıca Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Ünye İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, şube müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program sonunda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Ünye İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk öğrencilere karne verdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı