Haydi Çocuklar Camiye

642

Yarı yıl tatiline giren çocuklar bakanlığın desteklediği proje ile camilere akın etti. Ülke genelinde uygulanan “Haydi Çocuklar Camiye” projesiyle Ünye’de de yüzlerce çocuk vakit namazları camilerde kılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının, yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğü YEĞİTEK ile Server Vakfı işbirliğinde düzenlenen şubat tatilini de kapsayan proje kapsamında ödül, teşvik ve puanlama sistemiyle çocuklara camide cemaatle birlikte namaz kılma alışkanlığının yerleştirilmesi amaçlanıyor.

“Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap” sloganıyla gerçekleşecek olan “Haydi Çocuklar Camiye” projesinde dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler verilecek.

Proje Detayları İse Şu Şekilde:

Geçen sene yarıyıl tatilinde 25 ilde, il Müftülükleri ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle yürütülen
“-Haydi çocuklar Camiye Projesi” bu sene yine yarıyıl tatilinde 21 Ocak 2019 Pazartesi günü sabah namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2019 Perşembe günü yatsı namazı ile sona erecek şekilde düzenlenecek.

-Toplamda 11 gün sürecek olan projede 6-13 yaş arası çocuklar 3 farklı kategoride yarışacaklar.

-Çocuklar her namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve kendi kategorilerindeki sureleri ezberleyerek puan kazanacaklar.

-Proje sonunda en çok puan kazanan ilk 3 kişiye ödül verilecek.

-Ödüller illerde proje ortağı olan dernekler tarafından belirlenecek ve duyurulacak.

-Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasında yayınlanacak. Ayrıca yarışmacılara E-Posta/SMS yolu ile bilgilendirme yapılacak.

Projenin Ünye’deki Ortağı ÜNÇEK

Server Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen projenin Ünye’deki ortağı ise Ünye Çevre Eğitim, Kültür ve İzcilik Klübü (ÜNÇEK), olurken proje Ünye’de Anafarta Camii, TOKİ Camii, Çınarlık Camii, Betonyol Cerrahoğlu Camii, Garaj Camii, Bayramca Camii, Memurkent Camii, Yüzüncü Yıl Camii, Saray Camii’de uygulanıyor.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı