Matematik Dehası Ünye’de 

858

URFODU tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 35 bin öğrencinin katıldığı, 14. Uluslararası Bilim Temelli Bilgi Yarışması’nda Ordu Açı Koleji 9. Sınıf öğrencisi Görkem Alp Yıldıran 96 puanla altın madalya kazanarak, hem okulunun hem de tüm Türkiye’nin gurur kaynağı oldu.

URFODU’da bu büyük başarıya imza atan 14 yaşındaki Görkem Alp, yarışmaya öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine katıldığını ama yarışmayı kazanmasının kendisine de sürpriz olduğunu belirtti.

Gelecek planlarından bahseden 14. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda dünya birincisi olan Görkem Alp Yıldıran, “Gelecekte meslek olarak fizik veya matematik dalında bilim insanı olmak istiyorum. Belki de ileride bir şeyler icat edip ya da matematiğe yeni denklemler, formüller ekleyebilirim. Örnek aldığım iki tane bilim adamı var. Fizik dalında Albert Einstein, matematik dalında ise Cahit Arf Onların yapmış olduğu eserlerine matematikte formül olsun, fizikte herhangi bir icat olsun onların eserlerine devam ettirmek istiyorum” dedi.

Çocuğunun başarısıyla gururlandıklarını söyleyen Görkem Alp’in babası İbrahim Yıldıran, “ Biz çocuklarımızla hep gurur duyduk. Görkem Alp ile de ablasıyla da aynı şekilde iki başarılı çocuğun babasıyım. Mutluyuz. Hep başarılı olmasını bekliyoruz. Başarılarının devam edeceğini de umuyoruz” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı