Büyüklerimiz Ne Dedi?

832

[tdm_block_team_member name=”Hamza Alp” tds_social=”tds_social1″ facebook=”https://www.facebook.com/hamza.alp.5682″ tds_team_member2-description_align_vertical=”content-vert-center” image_size=”auto 100%” image_alignment=”top” image_repeat=”” img_height=”eyJhbGwiOiIyMDBweCIsInBob25lIjoiMTgwcHgifQ==” tds_team_member=”tds_team_member3″ tds_team_member3-content_align_vertical=”content-vert-center” tds_team_member3-image_space=”30″ tds_team_member3-image_width=”eyJhbGwiOiIyMDAiLCJwaG9uZSI6IjE4MCJ9″ image_height=”300″ image_width=”300″ icons_padding=”1″ icons_spacing=”10″ name_tag=”h2″ tds_team_member3-f_title_font_family=”445″ tds_team_member3-name_color=”#ec0000″ tds_team_member3-title_color=”#999999″ job_title=”hamzaalp@alpmedyaajans.com” tds_team_member3-f_job_title_font_family=”445″ tds_team_member3-f_descr_font_size=”0″ tds_social1-icons_color=”#cccccc” icons_size=”20″ open_in_new_window=”yes” tdc_css=”eyJhbGwiOnsiYm9yZGVyLWNvbG9yIjoiI2NjY2NjYyIsImRpc3BsYXkiOiIifX0=” image=”9400″]

Geçtiğimiz hafta Ünye Kaymakamı başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının önde gelenlerinin başkanları ile Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı ve Ak Parti İlçe başkanı Kenan Selim Argan Ankara’ya çıkartma yaptılar. ilk olarak Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr Numan Kurtulmuş ve ardından da Dışişleri Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ı ziyaret ettiler.

Buradan sosyal medyaya verilen resimler ve altında yazılan Ünye Organize Sanayi Bölgesi ile Üniversite alanı hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu, özellikle organize sanayinin aciliyeti masaya yatırıldı. Buraya kadar her şey normal gözüküyor, ama ben bir gazeteci olarak, aynı zamanda Ünye’de yaşayan bir birey olarak ortada somut bir adımın atıldığını hissetmedim. Nedenine gelince; Ünye’den Ankara’ya giden ekip geri geldiklerinde hiç konuşmadılar. Biz Ankara’ya gittik şu konuları konuştuk ve şöyle bir karar aldırdık. Mart ayı sonuna kadar OSB için beklenen 5 milyon lirayı Ordu Valiliği aracılığıyla Ünye Organize sanayisi için Bakan devreye girerek somut bir adım atıldı hayırlı olsun. İki Üniversite yeri için yapılan 2019 planına şu kadar para eklettik ve bu yıl ilk temel atılıyor hayırlı olsun demelerini beklerdim.

Sonuç elde var koskocaman sıfır. Eğer bu dediklerim olsaydı Ankara’ya giden ekip basının karşısına geçip hepsi ayrı ayrı demeç verirdi, demek ki eskisi gibi para olunca ilk iş olarak size para aktaracağız ve OSB’nin temelini atacağız.

Ünye olarak hiçbir zaman devletimize zeval gelmesin diye hep sustuk, musluklar açılınca ilk bizim işlerle yatırım başlayacak dedik hala olmadı. Sayın Bakanımız Prof.Dr.Numan Kurtulmuş Kültür Bakanı olunca Ünye olarak en çok biz sevinmiştik, Kültür Sitemiz yapılır diye. Bakan torpil yok devlette her şey sırayla oluyor yoksa memleketine torpil yaptı derler dedi, bizde sıramızı bekledik. Peki yan tarafımızda Samsun’lu spor bakanı Suat Kılıç her mahalleye semt sahası yaptı, spor kompleksleri yaptı kimse torpil çekti demedi. Ancak bize gelince maalesef istemesini bilemedik, Ordu Büyükşehir Belediyesinin beş mega projesinden biri Kültür Sitesi İdi hatta 8 milyonu hazırdı, ne oldu o 8 milyon, biz istemesini bilmediğimiz için oda gitti. Uyum içinde çalışmak için 20’de 20 yaptık Ünye’nin aldığı pay beş mega projeden sıfır.

Yeni bir seçim geliyor diğerleri gibi, lütfen isteyelim, konuşalım. Benim yazmamla olmuyor. Bu ilçede Ak Parti haricinde parti yok mu bunlar niye muhalefet yapamıyor. Onlar niye Ünye için çırpınmıyor, bir defa söyledik demekle bu işler olmuyor.  Hep birlikte Ünye kazansın biz kazanalım, Ak Partiyi de biz harekete geçirelim. Şimdiden isteklerimizi yüksek sesle dile getirelim. Sayın Hilmi Güler ne dedi. Bize projelerinizle gelin isteklerinizle gelin dedi, bizde istediklerimizi söyleyelim gerekirse haykıralım.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı