Kavga Kendin İçin Olmasın

484

[tdm_block_team_member name=”Hamza Alp” tds_social=”tds_social1″ facebook=”https://www.facebook.com/hamza.alp.5682″ tds_team_member2-description_align_vertical=”content-vert-center” image_size=”auto 100%” image_alignment=”top” image_repeat=”” img_height=”eyJhbGwiOiIyMDBweCIsInBob25lIjoiMTgwcHgifQ==” tds_team_member=”tds_team_member3″ tds_team_member3-content_align_vertical=”content-vert-center” tds_team_member3-image_space=”30″ tds_team_member3-image_width=”eyJhbGwiOiIyMDAiLCJwaG9uZSI6IjE4MCJ9″ image_height=”300″ image_width=”300″ icons_padding=”1″ icons_spacing=”10″ name_tag=”h2″ tds_team_member3-f_title_font_family=”445″ tds_team_member3-name_color=”#ec0000″ tds_team_member3-title_color=”#999999″ job_title=”hamzaalp@alpmedyaajans.com” tds_team_member3-f_job_title_font_family=”445″ tds_team_member3-f_descr_font_size=”0″ tds_social1-icons_color=”#cccccc” icons_size=”20″ open_in_new_window=”yes” tdc_css=”eyJhbGwiOnsiYm9yZGVyLWNvbG9yIjoiI2NjY2NjYyIsImRpc3BsYXkiOiIifX0=” image=”9400″]

Seçimlere kısa bir süre kala Ak Parti Ordu’da Belediye başkan adaylarını açıkladı, memnun olan var, olmayan var, hatta istifa eden var. Her ilçe kendi değerleri doğrultusunda hareket ediyor. Ünye ve etrafına şöyle bir bakacak olursak Akkuş en rahat olan yerdi ve mevcut başkan yerinde kaldı, halk memnun. Çaybaşı’na baktığımızda en fazla aday adayı olan yerdi. Ancak mevcut başkan İsmet Yanık kendinden çok emindi, yaptığı işler gelecekte daha fazlasını yapabilecek güçte olduğunu gösteriyordu. Neticede aday gösterilmedi, ona da eyvallah dedi. Tek olmaz olamaz dediği selefinin bir ak partili değil ailesinin ve kendisinin başka partiden olması bardağı taşırdı deyip partisinden istifa etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazar Günü Adayları açıkladıkları günün akşamı Çaybaşı’nda kapalı bir mekanda 2 binin üzerinde bir katılımla istifasının sinyallerini vermişti. Buradaki konuşmasın da “Cumhurbaşkanımıza bizi ve burayı yanlış aksettirmişler, bizler burada gördüğünüz gibi halkımızın gönlüne dokunmuşuz. Hizmetin en güzelini vermişiz” dedi. Bir gün sonra tam bir miting vardı ilküvez’de. Halk meydanları doldurmuş başkan İsmet Yanık’ı bağırlarına basmıştı. Dört bin kişi başkan sen bizim her şeyimizsin dediler. Başkan Yanık burada ki konuşmasında da Cumhurbaşkanına laf kondurmazken, önümüzde ki seçim sonrasında daha farklı bir Çaybaşı bizi bekliyor olacak, oda siz değerli hemşerilerimle olacak dedi. Dedi ki kısaca Cumhurbaşkanımız gönül belediyeciliği diyor işte gönül belediyeciliği böyle olur imajını verdi.
Gelelim İkizce’ye burada bildiğiniz gibi Cumhur ittifakı var. Ak parti MHP’nin adayını destekleyecek yani Osman Kaygı’yı. Burada Kaygı ailesinin hizmetlerini tüm İkizce’liler çok iyi biliyor, burada fazla kavga yok ve Osman Kaygı’ya şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz.
Ve Ünye işte burası çok hareketli ve karışık gibi görünüyor ancak hiçte öyle değil. Burayı karışık gibi göstermek isteyenler, aday adayı olduktan sonra Cumhurbaşkanımızın sosyal medyayı iyi kullanın dedikten sonra farklı algılar yapmalarından kaynaklanıyor. Kendilerini anlatmak yerine falanca şöyle, falanca böyle deyip sözde kendilerini ön plana çıkartmaya çalıştılar. Sonuç ortada; Devlet her şeyi bilir, bizim bilmediğimiz daha neleri bilir, hatta senin secerinin seceresinide bilir. Gelinen noktada halkın algısını güzel düşünceler ile belleğinde kalmasını sağlamak yerine hala daha algı operasyonları yapıyorsun yaptırıyorsun. 90 dakika bittikten sonra bir sonraki maça bakacaksın. Hüseyin Tavlı seceresine bir bakın bakalım ne yazıyor. Neredeyse Askerden sonra ömrü hep siyasetin içinde geçmiş, il genel meclis üyeliği, belediye meclis üyeliği, ilçe başkanlığı ve Belediye başkan Adaylığı. Şimdi çıkıp bu adam da kimmiş diyorsunuz ya, medyatik olmadığı doğrudur. Ancak il genel meclis üyeliğinde o zaman köy olan mahallelere bir sorun bakalım kimmiş, neler yapmış bilirler, yapmış olduğu işleri medya ile pek paylaşmazdı, hatta ilçe başkanı olduğu dönemde bile hükümetin sözcüsü olmasına rağmen basın önüne geçip fetva vermemiştir.
Birde şöyle diyorlar bu başkan Enver Yılmaz’ın başkanı, şöyle hafızalarımızı bir yoklayalım, sayın Numan Kurtulmuş o dönem Ordu Milletvekili ve Ak Parti Bakanı idi, yani güçlü ve etkili bir isim nasıl olur da Ünye’de kendisinin haberi olmadan birisi Ak Parti ilçe başkanı olur. Bırakın böyle ucuz siyaset yapmayı da biz Ünye için neler istiyoruz ona bakalım. Kavgayla hiçbir yere varamayız, büyük düşünelim Ünye için hem Büyükşehir’den hem ufak şehirden neler isteyeceğiz onları tartışalım. Bakın kaç yıldır bir Organize sanayiyi yapamadık, kültür sitesini yapamadık, istihdam sağlayamadık onlara bakalım. Önceki dönem Ünye için 5 mega proje vardı ne oldu kendi kavgalarımız yüzünden hiç biri hayata geçmedi. Birlik olursak başarırız yoksa kısır döngülerle yine yaya kalırız. Kendi egolarımız için değil Ünye için isteyelim ve alalım.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı