Organize Sanayi Bölgesinde Yatırım Aşamasına Gelindi

462

Ünye Belediyesi Şubat Ayı olağan meclis toplantısı bugün meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden önce çalışmalar ve projeler hakkında konuşan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, projeler ve çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Organize Sanayi Bölgesinde Yatırım Aşamasına Gelindi

Ünye Organize Sanayi Bölgesi projesinde yatırım aşamasına gelindiğini ve projenin hayal olmaktan çıktığını söyleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Organize Sanayi çalışmalarımızda önemli bir noktaya geldik. Bugün itibariyle 246 dönüm OSB yerini değerini ödeyerek almayı düşünen işadamlarımız hazır hale geldi. Yine OSB ile ilgili günü dolmuş olan ve ödenmesi gerek miktar ile ilgili Ordu Valiliğimiz bir çalışma yürütüyor ve neticeleneceğini düşünüyoruz. Böylece Ünye Organize Sanayi Bölgemizin hayal olmaktan çıkıp gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. 6 Şubat Çarşamba günü ise OSB İl Müdürlüğümüz ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte yatırım yapacak olan iş adamlarımız Ünye Ticaret ve Sanayi odasında toplantı yapacaklar ve yatırım süreci netleşmiş olacak” dedi.

Oto Galericiler Sitesi Projesi Hazırlandı

Oto Galericiler Sitesi projesinin Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak bir şekilde hazırlandığını belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Oto Galericiler Sitesi ile ilgili proje çalışmamız bitti. Bu konuda Ordu Büyükşehir Belediyemizle ortak bir proje yürütüyoruz” diye konuştu.

Tabakhane Deresi Batı Yakası Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Tabakhane Deresinin batı yakasında çalışmaların devam ettiğini belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Meclis üyelerinin çalışmaları yerinde görmesi tavsiyesinde bulundu. Sezgül, yaptığı açıklamada, “Oldukça güzel bir yol çalışması gerçekleştiriyoruz. Yine İmam Hatip Lisesinin yanında dere yatağına kadar 2 adet 10’ar metre genişliğinde yol açarak hizmete sunduk. Ayrıca güzel havaları fırsat bilmek açısından sanayinin yanından denize doğru olan bölümde üstten yol açma çalışmalarına da hemen başlayacağız” diye konuştu.

Üniversite Alanı İle İlgili Çalışmalar Planlı Şekilde Sürüyor

Ünye Fakülte alanı ile ilgili de çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydeden Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Şu anda Ordu Üniversitesi’nin, Orman Bölge Müdürlüğü’nden o alana yapılması planlanan binalarla ilgili görüş talebi bulunuyor. O talebin neticesini bekliyoruz” dedi.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Ünye Belediyesinin rutin hizmet ve yatırım işlerinin sorunsuz devam ettiğini de sözlerine ekledi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı