Başkan Tekintaş, Ünye İtfaiye Personeli İle Bir Araya Geldi

710

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkan Vekili Yaşar Sezgül ile birlikte Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının Ünye yerleşkesindeki personelleriyle bir araya geldi. Başkan Tekintaş Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatının imkan ve kabiliyetlerini her geçen gün daha da artırmaya gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Tekintaş, “İtfaiyemizi Dört Dörtlük Bir Hale Getireceğiz”

Yerleşkede yaptığı incelemenin ardından açıklama yapan ve kurtarma konusunda ilk müracaat edilen noktaların başında itfaiyenin geldiğini belirten Başkan Tekintaş, “İhtiyaç duyulduğu an elimizden gelen bütün imkânları seferber etmemiz lazım. Ne kadar hızlı hareket edersek o kadar can ve mal kaybını önlemiş oluyoruz. Yakın zamanda yaşadığımız sel felaketinden de ilk müdahalenin ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu nedenle Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak itfaiye teşkilatımızın imkan ve kabiliyetlerini artırmanın yanında ilimizde bir eğitim merkezi oluşturmak için de gayret ediyoruz. Bu vesileyle hem Ordu’daki hem de diğer illerden gelen itfaiyeci ve gönüllü arkadaşlarımıza eğitim imkânı sunmuş olacağız. Daha modern ve etkin bir yapı ile itfaiyemizi dört dörtlük bir hale getireceğiz. Bu anlamda imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Ayrıca eğitimlerimizi artırarak halkımızın da bilinçlenmesini sağlayacağız. Ulaşım, düzen ve bina itibariyle çok güzel bir yerde olan Ünye İtfaiye ekibimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ünye Kaymakamı Güney, “Büyükşehirle İtfaiyecilerimiz Daha Profesyonel Bir Yapıya Kavuşturuldu”

İhtiyaç duyulduğunda hemen hareket edilmesinin itfaiyeciliğin püf noktası olduğunu ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Büyükşehir ile beraber itfaiyecilerimiz profesyonel bir yaklaşım ile tek elden, daha güçlü organizasyon yapısı içerisinde bir düzen kurdu. İtfaiye erlerimiz kılık kıyafetten, yürüyüşe kadar ciddi bir eğitimden geçti. Ünye’de yaşanan sel afetinde, olay yerine gittiğimizde itfaiyemizin fedakâr personellerinin çabalarını gördük. Bunların hepsini takdirle karşıladık. Gayretleri için tüm itfaiye erlerimizi canı gönülden kutluyorum. Bugün Ünye’mize teşrif eden ve arkadaşlarımızı moral, motivasyon konusunda en üst seviyeye getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Genel Sekreterimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı