Wushu Şampiyonası’nda Türkiye 3.’sü Oldu

306

26 Ocak tarihinde düzenlenen Türkiye Wushu Şampiyonası’nda bayanlar +75 kiloda Türkiye 3.’sü olan Reis Spor Kulübü sporcusu Ayfer Arslan ve kulüp başkanı Cavit Arslan, Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu’ya ziyarette bulundu.

Bu büyük başarısından dolayı Ünye Reis Spor Kulübü sporcusu Ayfer Arslan’ı tebrik eden Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, “26 Ocak tarihinde yapılan Türkiye Wushu büyük bayanlar şampiyonasında ve ayrıca halk eğitim nezlin de Wushu antrenörü olan ve çocuklarımıza hizmet veren Ünye Reis Spor Kulübü sporcumuz Ayfer Arslan Türkiye 3.’sü olmuştur. Türkiye Şampiyonasında bayanlar büyükler kategorisinde derece yaparak Ünye’mizin ve ilimizin ismini duyuran ve bizi onurlandıran sporcumuzun bu başarısından dolayı kendisini tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim” dedi.

Balkan Şampiyonasına Gitmeye Hak Kazandı

Dereceye girmesinden dolayı Balkan Şampiyonasına gitmeye hak kazandığını söyleyen Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “Wushu Federasyonunun birinci ayağı olan Türkiye Wushu Şampiyonasının il şampiyonasında sporcumuz +75kg.’da il birincisi olmuştur. Bu il birinciliği akabinde Türkiye finallerinde kulübümüzü, ilimizi ve ilçemizi temsil etti. Kendisi profesyonel bir sporcu ve birçok alanda dereceler yapmıştır. Bu derecesiyle milli takım kampına çağrılıp Balkan Şampiyonasına gitme hakkı da doğmuştur. Kendisini Türkiye 3.’lüğü derecesi sebebiyle tebrik ediyoruz” dedi.

Türkiye Wushu Şampiyonası’nda Türkiye 3.’sü Ayfer Arslan, “Şuana kadar birçok turnuvaya katılıp dereceler elde ettim. Bundan sonrası için kendi bilgilerimi ve tecrübelerimi Halk Eğitim Ve İlçe Spor Müdürlüğümüz nezaretinde kendi öğrencilerime aktarıp, onları bir yerlere getirmeye çalışacağım. Bundan sonra hem kendim hem öğrencilerimle güzel başarılara imza atacağız” şeklinde konuştu.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı