Bulutlara Dokunan Proje 

324

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu’nun şehir terası Boztepe’de projelendirilen “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun Projesi”nde inşaat çalışmaları tamamlandı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Projemiz sayesinde özel orman alanını koruyup kollayarak bu alanı vatandaşlarımızın ve turizmin istifadesine sunacağız” dedi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), tarafından desteklenen ve tamamen doğayla uyumlu olacak şekilde gerçekleştirilen proje kapsamında 11 bin 159 m2 alan üzerinde 11 dairelik 5 adet villa tipi otel ve 1 adette restoran inşa edildi.

Karadeniz’in Önemli Turizm Merkezi Olacak

Ordu’da turizmi artırmak ve Boztepe’yi cazibe merkezi haline dönüştürmek adına çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Başkan Tekintaş, “Boztepe sadece Ordu’nun değil Karadeniz’in de önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmeye başladı. Coğrafi konum itibariyle dünya üzerinde kente hâkim olma noktasında ender zirvelerden biri olarak gösterilen Boztepe, gerçekleştirdiğimiz çeşitli projelerimizle turistik değerine değer katmaya devam ediyor. Tamamen doğayla uyumlu olarak gerçekleştirdiğimiz “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun Projemizde her katı ayrı daire olacak şekilde 227 m²lik 3 adet 3 katlı A tipi villa ve 228 m²lik 2 adet tek daireli dubleks B tipi villa yapıldı. 2 kat olarak projelendirilen 603 m² toplam büyüklüğündeki restoran binasında ise restoran bölümüyle birlikte balkon, teras ve çocuk oyun alanları da yer alıyor” diye konuştu.

Ordu’muza Yakışır Bir Boztepe Ortaya Çıkaracağız

Peyzaj çalışmaları sonlandırıldığın da projenin tamamen biterek hizmete hazır hale geleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Projemiz sayesinde hem özel orman alanını koruyup kollayacağız hem de bu alanı vatandaşlarımızın ve turizmin istifadesine sunacağız. Yapılan çalışmalarla birlikte Ordu’muza yakışır bir Boztepe’yi ortaya çıkaracağız. Bu tip irili ufaklı dokunuşlarla Boztepe, adından sıkça söz ettiren ve merak uyandıran bir görünüme kavuşacak” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı