Liseli Öğrencilerden Lösev’e Destek

809

Ünye Atatürk Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencileri “Lösev’imize Yardım Edin” sloganı ile yola çıkarak ihtiyaç sahibi çocuklar ve ailelere ulaştırılmak üzere 15 koli kırtasiye ve giyim yardımı gerçekleştirdi.

Çocuklar ve ailelerin yanında olduğumuzu hissettirmek amacıyla okul genelinde LÖSEV için kampanya başlatıldığını söyleyen ve kampanyaya öncülük eden İngilizce Öğretmeni Engin Durmaz Alp,”Bilindiği üzere LÖSEV, 1998 yılından bu yana tüm Türkiye’de binlerce lösemili çocuk ve ailesine maddi manevi desteklerini iletmekte, lösemili çocukları yaşama bağlamaktadır. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştirmektedir. Bu anlamlı çabalar çocuklarımızın yüzünde birer gülümseme, tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak yansımaktadır. Okul Müdürümüz Mustafa Bilgin’in ile yaklaşık 10 öğrencimizin katkılarıyla yürüttüğümüz kampanya çerçevesinde 0-6 yaş gurubu çocuklar için kırtasiye malzemeleri ve kıyafetleri topladık. Toplanan malzemeler düzenli bir şekilde koli halinde paketlenerek gönderildi. Bu destek ile minik çocuklarımıza küçük de olsa bir katkıda bulunabiliriz. Bizler hep söylüyoruz gibi zorluklar birlikte daha kolay aşılabilir.”dedi.

Bir insana dokunmanın mutluluk olduğunu söyleyen Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Sedat Çağlar,”Okulumuz sosyal etkinlikler konusunda gerçekten Ünye’nin en örnek okullarından bir tanesidir.Bu noktada bu kampanyaya önderlik eden Engin Durmaz Alp hocamıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu kampanya ile bir kardeşimize dokunabildiysek bizlerde mutlu oluruz.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı