Zillete Karşı Millet Dediler

771

Seçim çalışmaları kapsamında MHP Ünye İlçe başkanlığını ziyareti sonrası Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezine uğrayan Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 31 Mart seçimlerinde MHP olarak Ünye ile birlikte 17 ilçede aday çıkarmadık. Çamaş ve İkizce ilçesinde MHP’nin adayı diğer ilçelerde Cumhur İttifakı kapsamında Ak Parti’nin adaylarını destekliyoruz.”dedi.

Seçim Koordinasyon Merkezinde konuşan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan,”Cumhur İttifakında alınmış olan kararın yerelde bizler temsilcileri olarak bu gün bunu daha ileri bir noktaya getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu anlamda teşkilatımız olarak burada olmanızdan memnuniyet duyduğumuzu söylemek isteriz. Bizler birlik ve beraberlikte rahmet olduğuna, ayrılıkta ise azap olduğuna inanan insanlarız. Bu manada,” Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır” sözünden anlaşıldığı üzere Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Partili dava arkadaşlarımızla Ülke, Vatan, Millet adına yerelde de Ünye’miz adına yapılacak olan her türlü hizmeti beraber yürüteceğiz.”dedi.

Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı,” Bu Cumhur İttifakımız bu ülkenin bekası ve selameti için, çıktığımız bu yol başlangıcımız bu gün itibariyle değil, Cumhurbaşkanlığı geçişi sürecinde başlayan bir birlikteliğimiz olmuştur. Bu aynı zamanda devam eden bu süreç sadece 31 Mart yerel seçimleriyle birlikte sınırlanmış değil, Ülkenin geleceği için daim olacak bir süreç olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu gün Seçim Koordinasyon Merkezimizi ziyaret eden Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a,İl başkanımıza,ilçe başkanımıza ve MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz,” Öncelikle 31 Mart yerel seçimleri Ünye’mize Ordu’muza ve Ülkemize hayırlı olsun diliyorum. Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinin devamı olarak 31 Mart’ta da devam etmesi için bizler MHP olarak “Önce Ülkem, Sonra Milletim, Sonra Partim” diyerek 9 Şubat’ta da 50. yılını kutladığımız Bayrak İnmesin Ezan Susmasın Vatan Bölünmesin diyerek her türlü Türk Milliyetçileri olarak Türkiye’nin bir beka sorunu olduğunda elimizi taşın altına koyan bir hareketiz. Yine 31 Mart seçimlerinde böyle bir çelişkiye karşı Kürdistan kuracağız Ege’de seçim kaybettireceğiz diyen bir zillet ittifakının karşısında bizlerde Cumhur İttifakı olarak bu gün Ünye ilçemizdeyiz.”şeklinde konuştu.

Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar

31 Mart seçimlerinde MHP olarak Ünye ile birlikte 17 ilçede aday çıkarmadık. Çamaş ve İkizce ilçesinde MHP’nin adayı diğer ilçelerde Cumhur İttifakı kapsamında Ak Parti’nin adaylarını destekliyoruz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı’na büyük önem veriyor. Cumhurbaşkanlığı yeni yönetim sisteminin ilk seçimi olacak olan 31 Mart seçimine büyük kıymet gösteriyor. “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” diye ifadelendirilen 31 Mart seçimlerinde MHP Genel Başkanı sürekli beka vurgusu yaparak bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmaya çalışıyor. Ama birileri beka vurgusunu küçültmeye basitleştirmeye, hafife almaya çalışıyor. HDP’nin Genel Başkanı grup toplantısında bir söz söyledi. Bu söz bekanın ne kadar önemli olduğunu göstermesi açısından çok önemli. Bu Sezai Temelli ‘Biz Kürdistan’da kazanacağız, batıda Ak Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz’. Öncelikli olarak şunu söylemek isterim bu ülkede Kürdistan diye bir bölge yoktur. Her kim ki bu ülkede Kürdistan diye bir bölge kurmak istiyorsa ve görüyorsa vatan hainidir. Bu ülkeyi ay yıldızlı bayrağıyla Türkiye ismi ile ve Türk Milleti olgusuyla vatan haline getirenlere en büyük ihanet bu ülke topraklarında Kürdistan diye bir bölgenin var olduğundan bahsetmektir” diyerek sert sözlerle tepki gösterdi.

MHP’den Ak Parti’ye Tam Destek

Cumhur İttifakı kapsamında Ordu’da büyükşehir ile birlikte 17 ilçede Ak Parti’nin adaylarının destekleneceğini yineleyen Milletvekili Enginyurt, “Ordu’nun tüm ilçelerinde MHP’lilerin üzerine düşen vazife şudur; MHP’nin 19 ilçesindeki adayı Cumhur İttifakı adayıdır. Sonuna kadar destekleyeceğiz ve yanında dik duracağız. Dost düşman bunu böyle bilsin. Biz 50 yıllık bir partiyiz. Bu zamana kadar 250 parti çöpe gitti. Bu nedenle biz bu davaya da bu partiye de sahip çıkacağız. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Adaylarının Şerefiyle Oynadılar

İYİ Parti’nin İdris Naim Şahin’i önce aday gösterip, sonra geri çekilmesini eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Sabah İdris Naim Şahin’i aday diye açıklattılar, akşam tepki geldi, FETÖ’cüymüş, HDP’liler çok kızdı diye hemen sattılar. Kendi adaylarını satanlarla bir saniye bile yol yürünmeyeceğini gördük. Aday çıkarttıkları adamın izzetiyle, nefsi, şerefi ile oynadılar. Hızarın önüne attılar. Madem FETÖ’cü diye suçlanacaktı, maden HDP’liler istemiyor diye korkuyordunuz niye aday yaptınız. Madem aday yaptınız niye adaylıktan geri çektiniz. Bunlar menfaatçi, bunlar çıkarcı, bunlar şahsi hesap yapıyor. Bunların derdi vatan, millet, devlet değil. Bunlar kendi ceplerini ve çıkarlarını düşünüyorlar. Türk milliyetçileri olarak ipsizine, sapsızına, Allahsızına, komünistine 31 Mart’ta gereken dersi vereceğiz. Öyle bir Osmanlı tokadı atacağız ki 31 Mart’tan sonra İYİ Parti’de, CHP’de, HDP’de kalmayacak” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı