Türk Kızılay’ı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu Oldu

638

Türk Kızılay’ı Ünye Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu Toplantısı bugün gerçekleşti.Tek liste halinde gidilen genel kurulda, başkanlığa İsmet Küçükoğlu seçildi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu yaptığı konuşmasında Ünye Protokolünden, Kızılay’ın şanına yakışır müstakil bir bina istedi. Başkan Küçükoğlu’nun isteği karşısında sessiz kalmayan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ise, bu konunun bizzat takipçisi olacağını ifade ederek, Kızılay Ünye Şubesine bir bina sözü verdi.

Türk Kızılayı’ının yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu, “Kızılay çok kutsal bir görev. Çünkü hepinizin kanına talibiz. Bir kan üç kişinin hayatını kurtarıyor. Kan vermekten çekinmeyin, çünkü bir gün size de lazım olacak. Keşke bayrağı bugün birilerinden devralsaydım ama nasip böyleymiş. Kızılay’ımız bugüne kadar bir işyerinden idare edilmiş. Ben Kızılay’ın şanına yakışır müstakil bir bina istiyorum. Ünye’nin Kızılay’ına yakışır bir yeri olması lazım. Ayrıca Kızılay’a üye olmanızı da bekliyorum. Yaklaşık 30 TL’niz gidecek ki buda büyük bir para değil. Ünye’de güzel işler çıkaracağımızı biliyorum” dedi.

Kızılay Ordu Şube Başkanı Cengiz Keskin ise konuşmasında; “Ben ilimizde kolektif bir çalışma yapacağımıza inanıyorum. Bu çalışmamızın da Türkiye çapında bir model oluşturacağına inanıyorum. Bilimsel temelli bir Kızılaycılık uygulamasını yapmamız gerekiyor. Bu yüzden ilk yapacağımız şeylerden bir tanesi, Ünye, Fatsa ve biz yönetim kurulları, eğitimlerimizi başlatarak gideceğiz. Bir süzgeç dahilinde stratejik planlarımızı hazırlayıp hedeflerimize odaklanacağız “ dedi.

Lütfen Kızılay Sodalarını Tercih Edin

Herkesi Kızılay’a Kızılay’ın sodasını tüketerek destek vermeye davet eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran “ Dış politikamızın çok önemli araçları var. Sert güç dediğimiz askerimiz, ordumuz, silahlarımız, tarihimiz, geleneklerimiz, kültürümüz, medeniyetimiz var. Ama bu medeniyeti güçlü kılan yumuşak güç unsurlarımız var. Türk Kızılay’ı da bugün Türk Dış Politikasının, Türkiye’yi dünyada güçlendirerek ayakta tutan en önemli sacayaklarından biri haline gelmiştir. Bundan çok gurur duyuyoruz. Ben Başkanımızdan ve başkan adayımızdan söz aldım. Ünye’nin bu merhamet kervanına, merhamet sevdasına, bu gönül işine yakışan bir binada hizmet vermesi Ünye’ye de yakışan bir tutum, tavır olacaktır ve Kızılay’ımıza da güç verecektir. Ben bu sözün takipçisi olacağım. Türk Kızılay’ı artık sadece afetlerde aranmıyor. Nerede yardıma muhtaç bir vatandaş varsa Kızılay oraya gidiyor. Türk Kızılay’ı bugün aynı zamanda insani yardım faaliyetlerinin de merkezine oturmuştur. Türk Kızılay’ının gerçek anlamda çok önemli hizmetleri var. Türk Kızılay’ına destek olmak hepimizin insani sorumluluğudur. Kızılay’ı desteklemek için Kızılay’ın ürünlerini de tüketmemiz lazım. Kızılay sodasını evlerimizde tüketmeyi unutmayalım. En kaliteli sodadır. Lütfen Kızılay sodalarını tercih edin” şeklinde konuştu.

İsmet Küçükoğlu’nun yönetiminde ise şu isimler var:

Şube Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Zeynep Yazıcı, Arif Ergün, Hasan Tavlı, Alparslan Öz.

Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Osman Çalık, Tuncar Öztürk, Sevdiye Kayır, Hasan Altun, Ahmet Altun.

Şube Denetçisi Asil ve Yedek Üyeleri; Mustafa Çakmakçı, Emin Odabaşı.

Genel Merkez Genel Kurulu Asil ve Yedek Delegeleri;Arif Ergün, Alparslan Öz.

Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya ayrıca Ünye Belediye Başkan Vekili Yaşar Sezgül, Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, MHP İlçe Başkanı Hacı Demir, Kızılay Yönetim Kurulu üyeleri, kamu kurum temsilcileri ve davetliler katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı