Bu Kaza Değil Cinayettir

2538

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Tamer Kaya için, Ünye Gücü Futbol Kulübü trafik terörünü protesto etmek amaçlı, seyircileri maç günü siyah giyinmeye davet etti. 3 Mart Pazar günü Ünye Şehir Stadında oynanacak Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü-Ufuk Keleş Gençlik Spor Kulübü karşılaşmasına gelecek bütün taraftarların siyah giyinmelerini isteyen Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Özgür Hasten“Bu bir kaza değil, bu bir trafik terörüdür. Biz Tamer kardeşimizi trafik terörüne kurban verdik. Bunun protestosunu yapmak için bütün halkımızı pazar günü oynanacak maça davet ediyoruz. ” dedi.

Bu Bir Kaza Değil Cinayet

Kazada hayatını kaybeden Tamer Kaya’nın abisi Sınav Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya’nın iş ortağı Ferhat Demirci, Kaza öncesi, kaza sonrası her saniye bizim için çok önemlidir. Eğer kaza anını gören birileri varsa basın aracılığıyla bizlere ulaşmalarını istiyoruz. İş ortağım Mustafa Kaya’nın biricik kardeşi Tamer Kaya’yı iki gün önce feci bir trafik kazası sonunda kaybetmemizden dolayı bugün bir araya geldik. Trafik kazası diyoruz ama bu düpedüz bir cinayet. Olay şu anda mahkemeye yansıdığı için çok fazla detay anlatamıyorum. Avukat arkadaşımız kısa zaman içinde bu davanın içeriği ile ilgili sizlere bilgi verecek. Bugün Tamer’in başına gelen yarın bizim başımıza gelebilir. Buna ‘dur’ diyebilmemiz gerekiyor. Biz Ünye’nin çocukları olarak pazar günü bir protesto planlıyoruz. Mustafa Kaya ve Özgür Hasten Bey’in de yöneticiliğini yaptığı bir futbol müsabakasında maç öncesi ve maç içerisinde protesto yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

Kaza Öncesi, Kaza Sonrası Her Saniye Bizim İçin Çok Önemli

Kaza anında görenlere seslenen Ferhat Demirci,” Ayrıca davanın seyrini değiştirebilecek, kaza anını gören arkadaşlarımız varsa ve bize nasıl ulaşabileceklerini bilmiyorlarsa, siz basın mensupları üzerinden bize ulaşabilirler. Kaza öncesi, kaza sonrası her saniye bizim için çok önemli. Bu bir sosyal sorumluluktur. Bunu bir trafik kazası olarak değerlendirirseniz, Yarın bir başka kardeşimizde aynı şekilde bu cinayete maruz kalacaktır. Bizim buna dur dememiz gerekiyor Bu nedenle pazar gününden itibaren biz bunu gündemden hiçbir zaman düşürmeyeceğiz. Rahmetli Tamer kardeşimizin arkadaşları olarak elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Özgür Hasten ise “Pazar günü Ünye şehir Stadı’nda Ufuk Keleş Gençlik Spor Kulübü ile önemli bir maç oynayacağız. Maçın öneminden ziyade Tamer kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu bir kaza değil, bu bir trafik terörüdür. Tamer kardeşimizi teröre kurban verdik. Bunun protestosunu yapmak için de Ünye’de bulunan herkesi bize destek vermeleri için Pazar günü oynanacak maça davet ediyoruz. Maç pazar günü Saat 13:00’de Ünye Şehir Stadyumunda oynanacak maça herkesin, özellikle siyah renk giyinerek gelmelerini ve bizlere destek olmalarını istiyoruz.”.şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı