Öğrencilerden BARIŞ MANÇO Konseri

793

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Barış Manço’yu anma konseri düzenlendi. Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Ekibi Barış Manço’nun unutulmaz 10 eserini seslendirerek Barış Manço’yu şarkılarıyla yaşatmaya devam ettiler.

Konser organizasyonunun Barış Manço’nun kültürünü yeni nesillere aktarmak olduğunu belirten Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Ünel,” Bu organizasyonu Türk müziğinde büyük emeği olan Barış Manço’yu anmak için düzenlemiş bulunuyoruz. Bu konserle Barış Manço’nun gençlere emanet ettiği müziği sevdirmek, gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve müziğin daha genç nesillere aktarılmasını amaç edindik. Bu organizasyon Ordu Valiliğimizin başlatmış olduğu ÖNEM Projesi’nin de bir etkinliğidir. Konser ekibimizde öğrencilerimiz arasında ÖNEM öğrencileri de vardır ve bu etkinlik onların müzik yeteneklerini geliştirme açısından çok önemlidir. Burada asıl amaç Barış Manço’nun kültürünün ve müziğinin genç nesillere aktarılması, Barış Manço’yu nesiller boyunca yaşatmaktır.” dedi.

Müzik ekibinin Türkiye çapında düzenlenecek olan Fizy Liselerarası Müzik Yarışmasına Ünye’yi temsilen katılacağını belirten Müzik Öğretmeni Sedat Korkmaz,”Ünye Adnan Menderes M.T.A.L. Müzik Öğretmeni Sedat Korkmaz: “Bugün burada müzik ekibimizle güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Ekibimiz 3 yıldan beri okulumuzun bünyesinde mevcut ve çalışmalarına devam etmektedir. Daha önce Türk Halk Müziği tarzında eserler çalışıyorduk ancak bu yıl tarzımızı değiştirerek Türk Pop Müziği’nin önemli bir değeri olan Barış Manço’yu şarkılarıyla anma etkiliği düzenlemek istedik. Müzik ekibimiz bu yıl Türkiye çapında 22.’si düzenlenen Fizy Liselerarası Müzik Yarışmasına Ünye ilçesini ve okulumuzu temsilen katılacaklardır.” diye konuştu

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı