Başkan Tekintaş, “Yaradana Daha Derin Bir Şükür İmkânı Bulacağız”

346

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yayınladığı mesajında tüm İslam âleminin RegaibKandili’ni tebrik etti.

Başkan Tekintaş mesajında, insanların kurtuluşuna vesile olan rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu müstesna gecelerden birinin daha idrak edileceğini belirterek şunları söyledi:

Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktasına ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir.

İnsanların kurtuluşuna vesile olan, rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu müstesna gecelerden birini daha idrak edeceğiz. İnananların, Yaradan’adaha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Mübarek üç ayların içerisinde barındırdığı kandiller kalpleri yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve İslam âleminin mübarek Regaib Kandili’ni en derin kalbi muhabbetlerimle tebrik ediyor,  bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı