Ordu’nun Renkleri Bu Sergide Buluştu

329

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi,“Ordu’nun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı” sergisine ev sahipliği yapıyor. 22 ressamın yağlı boya ile kentin güzelliklerini tuvale aktararak ilimizin sanat hafızasına bıraktığı 24 eser 10 Nisan 2019 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “İLİMİZ 19 TANE KÜLTÜR ELÇİSİ ELDE ETMİŞ OLDU”

Serginin açılışında konuşan Başkan Engin Tekintaş, Ordu’nun renklerinin yansıtılması adına düzenlenen çalıştayın önemine vurgu yaptığı konuşmasında,“Sanat,kültür,turizm, tiyatro kenti olan ve güzellikleri ile her zaman övünçle söz edilen Ordu ilinin tabiki böyle bir çalıştaya ev sahipliği yapması bizim için çok önemliydi.Bu vesile ile yaptığımız çalışmalarla biz böyle bir güzelliği nasıl yansıtabilirizinhesabını yaptık. Bir haftadır burada olan ressamlarımız geldikleri gün şehri gezerek neleri yağlı boyaya aktaracaklarını değerlendirdiler. 22 ressamımıza güzel ilimize geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Sanata, kültüre, sosyal hayata ve yapılan bütün sanatsal faaliyete katkı sunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalışma ile ilimiz 19 kültür elçisi kazandı. İnşallah gittikleri yerlerde bu güzellikleri anlatacaklardır. Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

“8 MART’IN YIL İÇERİSİNDE HER ZAMAN HATIRLANMASINI DİLİYORUM”

Konuşmasının sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutlayan Başkan Tekintaş, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hanım kardeşlerimizin Kadınlar Gününü tebrik ediyor ve yıl içerisinde her zaman hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyorum. Birlikte devam ettiğimiz bu yolda kentimizi geleceğe en iyi şekilde taşıyalım istiyorum” diye konuştu.

ORDULU RESSAM ÖNDER AYDIN, “ORDU BİR KÜLTÜR KENTİ”

Çalıştaya katkı sağlayan 22 ressam adına konuşan Ordulu Ressam Önder Aydın ise “Bizler Ordu’nun Renkleri Uluslararası Ressamlar Çalıştayı buluşmasını çok önemsiyoruz. Bu çalıştayın bir resim ve heykel müzesiyle taçlandırılacağı düşüncesindeyiz. Ordu heykelleriyle, resmiyle, tiyatrosuyla diğer sanatsal ve kültürel etkinlikleriyle bir kültür kentidir. Ordu halkının çalışmalarımız esnasında gösterdiği yakınlığa çok teşekkür ederiz. Buradan biz çok mutlu olarak ayrılacağız ve Ordu’nun kültür elçisi, turizm elçisi olacağız. Eminim herkes gittiği yerde bunları anlatacak ve konuşacak. Bu olanağı bize sağlayan, destekleyen, yanımızda olan herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ressamlara katılım belgesi ve plaket takdim edildi ve ardından sergi gezildi. Ressamlar yaptıkları çalışmalarla ilgili sanatseverlere bilgi verdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı