Sezgül, “İnsan Hayatı Sağlık Çalışanlarına Emanet”

388

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Tıp Bayramının bilimsel niteliğinin yanında sağlık çalışanlarının insan hayatında ki önemine de dikkat çeken bir anlam ifade ettiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarının sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği Tıp Bayramı’nın 1976’dan bu yana kutlandığını kaydeden Sezgül, bu günün aynı zamanda Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edildiğini belirtti.

Türkiye’de ilk kutlamanın ise 1919 yılında yapıldığına dikkat çeken Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, sağlık çalışanlarının kurtuluş savaşında ki mücadelesinin en az yurt savunması kadar önemli olduğunu belirtti.

Günümüzde sağlık alanında modern tıp uygulamalarının son derece ileri bir seviyeye ulaştığını söyleyen Sezgül, tüm bu gelişmelerin ışığında sağlık sektöründe çalışan mensupların da çalışma koşullarında önemli iyileştirmeler yaşandığını belirtti.

Sağlık çalışanlarının insan hayatının en önemli kademesinde belirleyici bir rol üstlendiğini ve ağır sorumluluk getirdiğini sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Sezgül, vatandaşlarımızın da bu zorlu mesai ortamını dikkate alarak, sağlık çalışanlarına karşı hoşgörülü olması gerektiğinin önemini vurguladı.

Sezgül, “Bu minvalde 14 Mart Tıp bayramı dolayısıyla tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı