Yanık’a Seçim Şoku

528

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çaybaşı Belediye Başkan Adayı İsmet Yanık 31 Mart seçim sonuçlarında şok yaşadı.

Ak Parti’den Çaybaşı Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyen Yanık partisinden istifa etmiş ve seçimlere BBP’den aday olarak girmişti. Seçim çalışmaları boyunca yüksek oranda oy ile kazanacağını ifade eden Yanık için sandıktan beklenmedik sonuç çıktı.

Ak Partili Hüseyin Semiz seçimlerde 4810 oy alarak % 52,64 ile başkan seçilirken, İsmet Yanık ise 3885 oy alarak %42,51 ile ikinci oldu.

Helallik İstedi!

Seçimlerin ardından bir açıklama yapan İsmet Yanık, “Değerli Çaybaşılı ve İlküvezli Kardeşlerim. 15 yıldır aktif olarak içerinde bulunduğum; bir dönem İl Genel Meclis Üyeliği, bir dönem İlküvez Belediye Başkanlığı ve bir dönem Çaybaşı Belediye Başkanlığı yaptığım . Bu dönem içerisinde başta bana destek veren aileme ve yol arkadaşlarıma, Çaybaşılı ve İlküvezli Kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu süre içerinde istemeyerekte olsa kırdığım, üzdüğüm kardeşlerimden helallik istiyorum. Ben, tüm Çaybaşılı ve İlküvezli kardeşlerime hakkımı helal ettim. 31 Mart seçimlerin ülkemize milletimize hayırlı olsun” dedi.

 

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı