Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un Avukatlar Günü Mesajı

612
İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içerisinde gerek kişilerin, gerekse toplumların temel hak ve hürriyetlerinin korunmasında, savunulmasında, kanunlara bağlı kararlılıklarıyla adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluğu olan Avukatlar, çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.
Toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerinin temel şartlarından birisi de, adaletin sağlanmasıdır. Demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan “iddia, savunma ve karar”dan oluşan üç temel unsur üzerine kurulu yargının, temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olan savunma olmadan yargı bağımsızlığından söz edilemez.
Bir hukuk devleti olan ülkemizde, insan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içinde gerek bireylerin, gerekse toplumun yasalarla belirlenmiş haklarının korunmasında Avukatlar çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedir.
Bu düşüncelerle, adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumlulukla toplumumuz tarafından takdir edilen, başta Ordu Barosu Avukatları olmak üzere tüm Avukatlarımızın “5 Nisan Avukatlar Günü”nü kutlar, meslek hayatlarında başarı dileklerimle, sevgi ve saygılar sunarım.
Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı