Sınav’dan Ve Cumhuriyet’ten Sıfır Atık Projesi

1002

Ünye Sınav Koleji ve Ünye Cumhuriyet İlkokulu öğretmenleri Hamilik Projesi kapsamında bir araya geldi. “0 Atık” ve “Ünye’den Ordu’ya Geleceğimiz İçin” isimli proje ile çocuklar doğayı korumayı ve bu noktada farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Ünye Cumhuriyet Meydanında 8 Nisan Pazartesi günü startının verileceği proje ile birlikte Ünye’nin çeşitli tarihi ve doğal güzellikleri barındıran bez çantalar dağıtılacak. Yapılan bu proje ile Sınav Koleji ve Cumhuriyet İlkokulu öğretmenleri düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Sıfır Atık Projesi

Proje hakkında bilgilendirme yapan Ünye Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Kemal Öztürk,”Bugün Ünye Sınav Koleji ile Cumhuriyet İlkokulu’nun, Milli Eğitim Bakanlığımızın Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye genelindeki özel kurumlarla resmi okulların karşılıklı Hamilik Projesi kapsamında yürütülen projenin tanıtımı için buradayız. Projemizin ana teması “0 Atık”’dır. Tüm Türkiye’de uygulanan bu projeye bizde öğrencilerimizin daha küçük yaşlarda bu duyarlılığı ilke edinmesi kapsamında bu uygulamayı oluşturduk. Projemizin merkezinde hem bu proje, hem de doğal güzellikleri koruma ve tanıtma adına turizm de yer alacaktır.”dedi.

Pazartesi Günü Projemizi Başlatacağız

Pazartesi günü projenin uygulanacağını ifade eden Kemal Öztürk,”Bizler geleceğin gençlerini ülkemizi seven ve aynı zamanda koruyan çocuklar olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu noktada “Ünye’den Ordu’ya Geleceğimiz İçin” isimli projemizi bugün itibariyle tanıtıyoruz. Pazartesi günü de Cumhuriyet İlkokulu’ndan başlayacağız ve Ünye Meydanı’nda da projemizin startını bir açıklamayla vereceğiz. Doğa hepimizin ve çocuklarımızı küçük yaşlarda doğayla iç içe yetiştirerek onları doğa sevgisiyle büyütmemiz gerekmektedir. Ünye’mizin tarihi ve doğal güzelliklerini içeren resimler ortaya koyduk. Ordu genelinde 20 farklı resim seçtik ve bunları çantalarımıza basarak tanıtım amaçlı kullanacağız. Çantamızda doğa rengini ortaya çıkarttık. Bez çanta kullanarak da poşet kullanımını azaltma noktasında bir seçim yaptık. İnşallah projemizin son halini Ünye Meydan’da promosyon çantalarımızı da dağıtarak Ünye’den Ordu’ya bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.”ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı