TAVLI, “İKTİDAR ve MUHALEFET AYRIMI YAPMAYACAĞIZ”

ÜNYE BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ünye Belediyesi yeni dönem Belediye Meclis toplantısının ilki 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Belediye Meclis toplantısında konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yeni dönemin hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Tavlı konuşmasında “Seçim döneminde gerçekleştirdiğimiz saha çalışmalarımızda nasıl ortak akıl, şeffaf yönetim, istişare içinde bir yönetim sözü verdiysek, bu istikamet üzerine hep birlikte 5 yıl boyunca kentimize hizmet vereceğiz. İktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan kentimiz ve hemşerilerimiz için ne yapabiliriz noktasında gayret içinde olacağız.  Biz sadece Ünye’de yaşayan değil, Ünye dışında yaşamlarını sürdüren hemşerilerimizin de hizmetinde olacağız.  Görüş noktasında farklılıklar mutlaka olacaktır. Ancak bizler söylediğimiz gibi ortak akıl süreci ile hizmet etmeye gayret edeceğiz” dedi.

KOMİSYONLARDA ORTAK AKIL ÇERÇEVESİNDE ÜYE SAYISI ARTTIRILDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın ortak akıl ve istişare ile yönetim anlayışı kapsamında verdiği tavsiye ile Ünye Belediye Meclisinde komisyon üyelerinin sayısı 3’ten 5’e çıkarıldı. Başkan Tavlı, komisyonlarda 3 kişinin yer almasının sadece iktidar partisi üyelerinden oluşmasına neden olduğunu bu nedenle muhalefetinde yer alabileceği 5 üyeli komisyon yapısına geçmeyi uygun bulduklarını söyledi. Başkan Tavlı’nın bu tutumu memnuniyet yarattı. Bu çerçevede yapılan oylama sonucu Belediye Meclis Komisyonları 5’er kişilik üyelerden oluştu.

Ünye Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda yeni görev dağılımları da belli oldu. Kapalı ve açık oylama usulü ile gerçekleştirilen seçimler sonrası Ünye Belediye Meclisinde görev dağılımları şu şekilde gerçekleşti;

Belediye Encümen Üyeleri;

Mehmet ARSLAN

Ercan YILDIRIM

Arif Safa SARI

Divan Kâtibi Üyeleri;

Arif Safa SARI (ASİL)

Sema KURT (ASİL)

Samet TECER (YEDEK)

Ethem Rasim UYSAL(YEDEK)

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ;

  1. Meclis Başkan Vekili Nevzat EGE

2.Meclis Başkan Vekili Zeynep YAZICI

İmar Komisyonu Üyeleri;

Deniz BENLİ,

Yılmaz TURAN,

Hüseyin KEMALOĞLU,

Recep GÜDEK

Kadir GÜMÜŞ

Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri;

Mustafa FİDAN

Hasan ÇARKACI

Bedri KESİMOĞLU

Suna YERLİKAYA

Kerim ATEŞ

İçkili Yerler Belirleme Komisyonu Üyeleri;

Hasan ÇARKACI

Samet TECER

Ahmet DİKİCİ

Zeynep YAZICI

Kemal MARAL

Tarife Komisyonu Üyeleri;

Yılmaz GÜRKAN

Sema KURT

Mustafa DARIOĞLU

Rıfat KÖYLÜ

Arslan GÜDEK

Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti;

Hüseyin Tavlı (Asil)

Ethem Rasim UYSAL (Asil)

Hasan ÇARKACI (Yedek)

Yılmaz TURAN (Yedek)

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri;

Hüseyin TAVLI (Asil)

Zeynep YAZICI (Yedek)

 

ÜNYE BELEDİYESİ 2018 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Ünye Belediye yeni dönem belediye meclis ilk toplantısında 2018 yılı belediye faaliyet raporu da sunuldu. Raporun sunumunun ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı raporun meclis tarafından onaylanıp ya da onaylanmasının eski yönetimin artık mevcut olmaması nedeniyle kanuni bir yaptırımı olmayacağını belirtti. Yapılan oylama sonucu Ünye Belediyesi 2018 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile onaylandı.

TAVLI; “GERİYE DÖNÜK MALİ BİLANÇO KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK”

Ünye Belediye Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet vereceklerinin altını çizdi. Tavlı bu kapsamda geçmiş döneme ait belediye alacak ve borçları ile harcama kalemlerinin bir sonraki meclis toplantısında Belediye Meclisi ve kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

KAMU ZARARININ TAZMİNİ KONUSUNDA KARAR ALINDI

Ünye Belediyesi geçmiş yönetimi ile alakalı İçişleri Bakanlığı Müfettişlerinin teftiş kuruluna incelenmek üzere gönderdiği 23 maddelik raporla ilgili bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bunun haricinde 3 tanede kamu zararının tazmini konusunda alınmış bir karar olduğunu söyledi. Raporda belirtilen 441 bin 348 liralık kamu zararının geçmiş ilgili yönetimden tazmini yönünde fikir beyan eden Başkan Tavlı, daha sonra tazmin edilmesi kararını meclisin oyuna sundu. Ünye Belediye Meclisi oy birliği ile oluşan kamu zararının ilgili şahıslardan tazmini yönünde oy birliği ile karar aldı.