Gol Kralı Çolak,”En Son Ünye’ye 1986 Yılında Geldim”

844

Ünye Beşiktaş Futbol Okulu Şehir Stadı’nda düzenlenen futbol karşılaşmasıyla açıldı. Ünye Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Ünye 1957 Spor ve Ünye Beşiktaş Futbol Okulunun Ortaklaşa düzenlediği Beşiktaş Yaz Okulu düzenlenen gösteri müsabakasıyla açıldı. Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet  Baş Savcısı Soner  Aygün, Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ve Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel’in boy gösterdiği müsabakaya eski futbolcu Tanju Çolak da katıldı.

Maç öncesi konuşan Gol Kralı Tanju Çolak,”Uzun zamandır Ünye’de bu stadyuma gelmedim. Çevresi bayağı değişmiş. 1986 yılında ben Samsunspor’da iken Ünye’ye gelirdik. Ünye’ye yıllar sonra geldiğimde sosyal ve ticari yönden bir değişim olduğunu gördüm. Ünye’de olmak benim için gururdur. Ben zaten Samsun’luyum. Buradan Beşiktaş Kulübüne ayrıca teşekkür ediyorum.”dedi.

Futbol sadece spordan olmadığını ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,”Futbol toplumumuzun geniş çevre ve gençler tarafından ilgiyle takip edilen bir spor dalıdır. Türk futbolunun gelişmesi için Türkiye’nin bütün sporlarında alt yapının desteklenmesi gerekiyor. Yetenekli sporcularımızın en iyi şekilde çocukluktan başlayarak ve yetiştirilerek takımlara kazandırılması gerekiyor. Ünye- Ordu bölgesi de bu güne kadar çok sayıda yeteneğin keşfedildiği, futbolun yeteneklerin çok olduğu bir bölgemizdir. Ünye’de de açılacak futbol okulunda da ben inanıyorum ki bir çok genç yetenek keşfedilecek ve Türk sporuna katılacaktır. Futbol sadece bir spordan ibaret değil, ayrıca bir eğitimdir. Açılan bu spor okuluna çocuklarımız her şeyden önce sportif anlamında eğitilerek sağlıklı gençler olarak toplumumuza katılacaklardır.”ifadelerini kullandı.

Ünye  Cumhuriyet  Baş Savcısı Soner  Aygün: “Ünye Beşiktaş spor kulübüne bu gün güzel bir organizasyon gerçekleştirdiği için teşekkür ediyoruz.Ünye’nin bu güzel gününde güzel insanlarla bir araya geldik güzel bir maç gerçekleşti.Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ın Eski Başkanı Fikret Orman’ın Eski Danışmanı Yılmaz Canpolat:“Beşiktaş’ı Türkiye’nin her tarafına yetiştirmeye çalışıyoruz. Burada ilk önce sayın Kaymakamımıza,Belediye Başkanımıza ve Ünye halkına teşekkür ederim.”diyerek sözlerini tamamladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı