Vali Yavuz, Göreve Başlayan Belediye Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

361
Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Beraberinde, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ve İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ile birlikte ilk olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, hayırlı olsun dileğinde bulundu.
İlk Ziyaret, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Oldu
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin ardından mazbatasını alarak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan Dr. Mehmet Hilmi Güler’i tebrik eden Vali Seddar Yavuz, “Demokratik olgunluk, hoşgörü ve nezaket içerisinde bir seçim ortamı oluştu. Hem ulusal, hem uluslararası düzeyde ülkemizi temsil etmiş, dostluklar kurmuş ve ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuş bir Bakanımızın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş olması, şahsen beni de ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Bakanımızın engin tecrübeleri, elbette şehrimize yansıyacaktır. Biz de vali yardımcılarımız ve güvenlik birimlerimizin amirleriyle beraber hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik” dedi.
“Sayın Bakanımızın, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bundan sonra yapacağı tüm hizmetlerde yanında olduğumuzu, destekçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum” diyen Vali Yavuz, “Burada bir takım ruhu içerisinde, birlikte bu şehrin hizmetlerini, ihtiyaçlarını, sorunlarını istişare kültürüyle yürüteceğimiz konusunda en ufak bir tereddüdümüz söz konusu değil. Sayın Bakanımızın engin tecrübelerinden, bilgi birikiminden istifade ederek, şehrimize hep beraber güzel hizmetler yapacağımızı umuyorum. Bir kez daha sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve tüm ekibini kutluyorum” şeklinde konuştu.
“Sayın Valim ve değerli arkadaşlarımızın hayırlı olsun ziyareti bizi gayet mutlu etti” diyerek, konuşmasına başlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, ”Devlet ciddiyeti açısından da çok güzel bir seçim oldu. Hem asayiş açısından, hem de bütün sistemin tıkır tıkır çalışması açısından en ufak bir problem olmadı. Seçimler, demokrasinin şölenidir. Bu bakımdan en ufak bir problem olmadan güzel bir şekilde neticelendi. Bugün de Sayın Valimizi burada görmek, değerli arkadaşlarını burada ağırlamak, bizim için son derece mutluluk verici. O bakımdan teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e de Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu
Vali Seddar Yavuz, Altınordu Belediye Başkanlığına seçilen Aşkın Tören’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Vali Yavuz, “Yakın çalışma arkadaşlarım olan Vali Yardımcılarım, Emniyet Ve Jandarma Komutanımızla birlikte yeni görevinizde hayırlı ve uğurlu olmasını dileklerimizi iletmek üzere buradayız. Güzel bir seçim kampanyası oldu. Birikimli bir devlet adamı sıfatınızla Altınordu’muza yenilik katacağınıza, güzel hizmetler yapacağınıza gönülden inanıyorum. Bundan sonraki süreçte yapacağınız her türlü hizmette bu şehrin Valisi olarak, ben ve yakın çalışma arkadaşlarımla işbirliği içerisinde sizin yanınızdayız. Yapacağınız her güzel hizmette her zaman bizi yanınızda bulacaksınız. Sizi destekleyeceğiz. Bu şehrin parlayan bir yıldız haline gelmesi bizim en büyük dileğimiz ve bunda da ufak bir katkımız olursa büyük bir mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Bu nazik ziyaretiniz dolayısıyla şahsım ve kurumum adına zatıalinize hürmet ve saygılarımı, teşekkürlerimi sunuyorum. 31 Mart bize üst sorumluluk tevdi etti. Devletimize, milletimize hizmet yolunda bir bayrak değişimi yaşandı. Dolayısıyla biz de halka hizmeti, Hakk’a hizmet sayan bu anlayışla başlattığınız, sürdürdüğünüz, devam ettirdiğiniz hizmetlere yerel yönetimler ayağında katkı vermek ve ifade ettiğiniz gibi bir sevgi, muhabbet, huzur, güven ve bereket şehri olma noktasındaki vizyonuna, devlet müktesebatımız, devlet dumurumuz, birikimimiz ve devletimizin ilgili kurumlarının da müşterek aklını da koordinasyonun bir parçası yaparak, önemli bir stratejik paydaş olarak birlikte milletimize hizmet etme noktasında üzerimize düşeni eksiksiz, nizasız, hasılasız, yerine getirme sorumluluğu, heyecanı ve kararlılığı içerisinde olacağımızı bende bu vesile ile bu yüksek nezaket dolu ziyaretiniz vesilesiyle kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Daima ilginizi, desteğinizi gördük. Çok teşekkür ediyorum Sayın Valim. Ziyaretiniz bizi ziyadesiyle onurlandırdı, güç verdi” diye konuştu.
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı