KIZILAY ÜNYE’DE KÖK HÜCRE BAĞIŞI KONUSUNDA HALKI BİLGİLENDİRECEK

395
Ünye Devlet Hastanesi, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ve Ünye Meçhul Asker Ortaokulu  öncülüğünde Ülkemizde, başta lösemi hastaları olmak üzere kök hücre bağışı bekleyen hastalara umut ışığı olma adına İlçemizde Kamu Kurum ve Kuruluşlarından, Okullardan, Sivil Toplum Örgütlerinden ve vatandaşlarımızdan 26 Nisan 2019 tarihinde Ünye Cumhuriyet Meydanında Kızılay tarafından alınacak kök hücre numune alımı için çalışma başlatıldı.
Bu kapsamda, Türk Kızılay Orta Karadeniz Gönüllü Verici Merkezi Kök Kazanım Uzmanı Erdal AYAR tarafından toplumumuzda kök hücre bağışıyla ilgili yanlış bilinenleri ortadan kaldırma, insanların kök hücre bağışıyla ilgili doğru bilgileri edinmesini ve bu sayede daha bilinçli bağışçılar haline gelmeleri amacıyla ilçemizde Kök hücre Nakli konusunda halkımızı bilgilendirmek amacıyla bir konferans düzenlenecek.
17 Nisan 2019 Çarşamba günü Ünye Devlet Hastanesi konferans salonunda yapılacak olan konferans saat 12.30’da başlayacak.
Yapılacak Olan Konferans ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Güray Yılmaz, “bir kişiyi dahi kazanmanın, onun yapacağı bağışlarla insanların hayat bulmasına vesile olmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle halkımızı bilinçlendirmek amacıyla ortak proje yürüttüğümüz Ünye Meçhul Asker Ortaokulu ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde  bu programı düzenledik. Konferansa tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.​
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı