HER ÇOCUK BİR YETENEKTİR, YETERKİ KEŞFEDİLSİN PROJESİ

494

Türk toplumunda hızla yaygınlaşan teknoloji bağımlılığı günümüzde hızla yayılmaktadır. Çocukların psikomotor gelişimleri için sosyal aktivite, etkinliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklar, bütün gün boyunca evde saatlerce bilgisayar başında oyun oynadığından dolayı gelişiminde büyük ölçüde olumsuz yönde etki görülmektedir. Bu bağlamda “Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin.” Sloganı ile harekete geçireceğimiz projemiz yeni nesli harekete geçirecek olup, sporun gelişmesini, geniş tabana yayılmasını, sağlıklı bir nesil arzusu ve bununla beraber kötü alışkanlıkları ve şiddeti önleyerek sporun birleştirici gücünü kullanacağız.

Söz konusu projemiz doğrultusunda Ordu İlimizin 19 İlçesinde bizlere düşen görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirerek ülkemize sporu genç nesillere aşılamak ,gençlerin spora teşvik edilmesi, yeni değerler kazandırmak, sporcuları doğru branşlara yönlendirmek ve bunun sonucunda Sporcu Eğitim Merkezlerine (SEM) ve Türkiye Olimpiyatlar Hazırlık Merkezlerine yeni sporcular kazandırmak en önemli hedeflerimizdir.

Bu hedefler doğrultusunda projemizin en önemli hedef kitlesi olan gençlerimize sihirli dokunuşları antrenörlerimiz eşliğinde sağlayıp , Yaz Spor Okulu faaliyetlerini zenginleştirip lisanslı sporcu sayısını arttırarak kulüplerimize yeni yetenekler keşfetmeyi hedeflemekteyiz.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı’mızın desteği ile Bakan’ımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ve Vali’miz Sayın Seddar YAVUZ’un himayelerinde sürdüreceğimiz projede antrenörlerimiz ve spor uzmanlarımız tarafından yetenekleri keşfedilen sporculara en iyi sportif eğitim alma imkanı sağlayıp, spor malzemesi desteği vereceğiz. dedi.

Her çocuk bir  yetenektir, yeter ki keşfedilsin proje kapsamında; 70 antrenör, 24 spor uzmanı, 1 spor psikoloğu, 1 spor fizyoterapisti, 1 spor beslenmecisi görev yapacak.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı