Türkiye Şampiyonu Gülsüm Oldu

695

Her yıl olduğu gibi bu yılda okul sporları Judo yıldızlar Türkiye birinciliği  ile Ordu’ya dönen sporcularımız ve antrenörleri Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i makamında ziyaret ettiler..Genç sporcuları tek tek tebrik etti. İl Müdürü Mustafa Genç, başarılı sporcuları ve antrenörünü tebrik edip başarılı sporculara hediyeler vererek başarıların devamını diledi.

Okul Sporları Federasyonu ve Türkiye Judo Federasyonu tarafından organize edilen Okul Sporları Judo Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakaları ise 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Balıkesir’de yapıldı. 39 ilden toplam 257 sporcunun katıldığı şampiyonada Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Resul Yanlız, 60 kg’da 3.’cü oldu. Gülsüm Ağaç ise +63 kg’da 1.ci olarak altın madalyanın sahibi oldu. Gülsüm ilk turda Manisa’dan Irmak Yalınç’ı, ikinci turda Samsun’dan Aliye Oğulluk’u ve yarı finalde ise Kütahya’dan Cansu Yaygır’ı mağlup ederek adını finale yazdırdı. Finalde Sakarya’dan Eslem Ersa Serbest’i de mağlup eden Gülsüm +63 kg’da Türkiye şampiyonu oldu.

Ayrıca Okul Sporları Taekwendo Yıldızlar Türkiye Şanpiyonası 5-7 Nisan 2019 Tarihlerinde Konya’da  gerçekleşen Taekwendo Yıldızlar Türkiye Şanpiyonası’nda Doğan Çaykıran 45 kg’da Türkiye 3.sü oldu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı