İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN; 23 Nisan Bir Milletin Yeniden Ayağa Kalkışının , Yeniden Dirilişinin Adıdır

446

AK PARTİ İl Başkanı Halit Tomakin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında , bitti , tükendi denilen bir milletin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birlik ve beraberlik içinde yeniden ayağa kalkışının , yeniden dirilişinin adıdır 23 Nisan 1920, bu hadise  tarihin akışında  sıradan bir gün değildir. zincirlere bağlanıp esaret altına alınmak istenen bir milletin, Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Diye dünya ‘ya meydan okuduğu 29 Ekim 1923 ile Cumhuriyet’le taçlanan sürecin başlangıcıdır dedi.

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü 2023’ de   Geleceğin Türkiye’si, yepyeni bir TÜRKİYE olacaktır

Başkan Tomakin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan ‘ı Çocuklara armağan ederek,  Türkiye Cumhuriyetinin nesilden nesile ilk günkü aşk ve heyecanla ilelebet yaşayacağını bizlere göstermiştir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Cumhuriyetimizin ruhuna uygun, bizimde çocuklarımıza , torunlarımıza bırakabileceğimiz , Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümünde yani 2023 de   Geleceğin Türkiye’si, yepyeni bir TÜRKİYE olacaktır. Demokratikleşmesini tamamlamış, milli manevi kimlik sahibi,  kaynaşmış, bütünleşmiş , sevgi dolu ve hür düşünceli insanlardan meydana gelen bir Türkiye ortaya çıkacaktır. Bu Türkiye , Türk ve İslam Dünyasına liderlik edecek, bütün dünya ülkeleri ile barışçı ve iyi münasebetler tesis etmiş , düşmanlığından korkulan, dostluğu aranan bir devlet olacaktır.

Sizin aklınızın alamayacağı , teknolojilerinizin çözemeyeceği bu milletin kodlarına yerleştirilmiş bir vatan aşkı var

Başkan Tomakin , Bu vatan Kolay kazanılmadı, bizi bu topraklarda hazmedemeyenler, bizi, iki de bir tehdit etmeye kalkanlar,şunu iyi bilmedirler 1071 ‘de biz toprakları yurt edinirken bir daha asla çıkmamak üzere geldik. Sizin aklınızın alamayacağı , teknolojilerinizin çözemeyeceği bu milletin kodlarına yerleştirilmiş bir vatan aşkı var. Bu aşk İla-yi Kelimatullah ile birleşince , hedef Kızılelma olunca , Ne ekonomik baskılarınız , nede vekaletle aracı kullandığınız PKK , FETÖ, DEAŞ gibi bizi bölmeye çalıştığınız terör örgütlerine boyun eğmeyeceğiz , siz böyle yaptıkça biz , Kahraman Mehmetçiklerimizle , kendi silahlarımızla Suriye’de size rağmen destanlar yazmaya devam edeceğiz , siz böyle yaptıkça ,en son 15 Temmuz’da olduğu gibi tanklara ve jet uçaklarına kafa tutmaya devam edecek, dışarıdaki istilacılara, içerideki vesayetçilere karşı acımasız mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz ,Vatan uğruna, bayrak uğruna, toprak ve ezan uğruna şehit olmak için can atan Türk milletini asla yenemeyeceksiniz dedi.

Başkan Tomakin, 23 Nisan 1920 de bir milletin yeniden ayağa kalkışı için  ömrünü feda eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ,TBMM’in İlk  üyelerini , bu vatan için bir gonca gül gibi toprağa düşen aziz şehitlerimizi , rahmetle minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyorum dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı