Üniversiteli Gençlerden Hatıra Ormanı

349
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Öğrenci Yurtlarında kalan Üniversiteli Gençler, Spor İl Müdürlüğüne ait Ünye KYK Hatıra Ormanında Fidan dikti.
Orman Genel Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle geçtiğimiz yıl 81 ilde oluşturulan KYK Ormanlarına yeni fidanlar ekleniyor.
 “Ordu Gençlik ve Spor  İl Müdürlüğüne  bağlı yurtlarda kalan KYK’lı gençler  fidan dikme etkinlikleri ile  gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir ve daha yeşil bir dünya bırakmak için çalışıyor.
Ordu’nun Ünye İlçesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Hatıra Ormanında fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. KYK Ormanları’nda buluşan  gençler fidanları toprakla buluşturarak; fidanlara kendi elleriyle can suyunu verdi.
“Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla her yıl yurtlara yeni kaydolan her öğrenci için bir fidan diken KYK’nın bu yılki fidan dikim etkinliğine Ordu Gençlik ve Spor  İl Müdürü Mustafa Genç,’de Öğrencilerle birlikte fidan dikdi.
Genç,KYK’lı üniversiteli gençlerde orman sevgisinin artırılması, var olan ormanları ve çevreyi koruma duyarlılığının geliştirilmesi için gençler fidan dikiyor.
Öğrenciler fidanlarını toprakla buluşturuyor, can suyunu kendi elleriyle veriyor.
 “Gelecek nesillere yaşanabilir daha yeşil bir dünya bırakılması, gençlere ağaç ve orman sevgisinin kazandırılmasının amaçlandığı projeyle KYK yurtlarına her yıl yeni kaydolan öğrenci sayısı kadar fidan toprakla buluşması hedefleniyor. Bu güzel Projeyi uygulamaya koyan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze Gençlerimiz adına teşekkür ederim.
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı