Semerkand Hayır Kermesi Açtı

902

Semerkand Vakfı Ünye Şubesi Pazaryeri’nde hayır kermesi açtı. Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel’in yanı sıra çok sayıda kişinin katıldığı kermesin açılışında Kuranı Kerim tilaveti okundu.

Semerkand Vakfı Ünye Şubesi Başkanı Mustafa Göç yaptığı konuşmada, “bu kermesimizin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Semerkand; kültür, medeniyet ve alimler yetiştiren bir kenttir. Semerkand Vakfı yurt dışında ve yurt içinde temel faaliyetlerini hizmet alanlarını şöyle sıralamıştır; eğitim ve ilim hizmetleri, tevdi ve irşat faaliyetleri,  hac ve umre çalışmaları, kandil simidi, ramazan kumanyası, yazılı ve sesli yayıncılık hizmetleri, aşure paketi, kurban hizmetleri, kermes organizasyonları ve hayra davet şenlikleridir. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan ehli sünnet çizgisi içerisinde bütün insanlara hizmet etmeyi kendine ilke  edinmiştir. Bu nedenle burada hizmete açacağımız kermesimizde ki ürünler hayra vesile olacaktır. Bu kermesimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Göç’ün konuşmasının ardından kermes dualarla hizmete açıldı. Kermeste kadınların el emeği ürünler, mobilya çeşitleri, kıyafet ve ayakkabı çeşitlerinin yanı sıra yiyecek ve içecekler ücret karşılığında vatandaşların hizmetine sunuldu. Kermes 10 gün boyunca hizmet verecek.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı