Vali’den Kale İçin 1 Milyon Lira!

541

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya hayırlı olsun ziyaretinde, “Valiliğimizin tüm imkânları kendisinindir.” derken kale restorasyonunun incelemeleri sırasında dehlizlerin temizlenmesinde kullanılması için 1 milyon lira destek sözü verdi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz bir dizi ziyaret ve incelemeler yapmak üzere Ünye’ye geldi. Vali Yavuz, Ünye’deki ziyaret ve incelemeleri kapsamında Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret etti.

-“Tüm birimler olarak yanındayız”-

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı başkan olmadan öncede tanıdığını ifade eden Vali Yavuz, “Kendisiyle adaylığından önce de her zaman istişare içinde olduk.Çok sevdiğim bir kardeşim ve dostum. Öncelikle Ünye gibi tarihi, doğal güzellikleri olan bir ilçemizde belediye başkanı olması beni ziyadesiyle memnun ve mutlu etti.Biz başkanımızın hem valilik olarak, hem de valiliğin tüm birimleri olarak yanında her zaman destekçisi olacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Yapacağı her hayırlı hizmette, her güzel hizmette yanında olacağız. Dolayısıyla valiliğimizin tüm imkânları kendisinindir. Kıymetli başkanıma çıkmış olduğu güzel yolda huzurlu, başarılı bir görev süresi temenni ediyorum.” dedi.

-“Bizi onurlandırdınız ve şereflendirdiniz” –

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ziyareti için Vali Yavuz’a teşekkür ederek, “Bugün bizi mutlu ettiniz, onurlandırdınız ve şereflendirdiniz. Ünye’ye katkılarınızı ziyadesiyle biliyoruz. DOKA projeleri olsun, YİKOP projeleriyle olsun bu sunduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bu hizmetlerin yürüyebilmesi için desteklerinizi beklediğimizi tekraren ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

-Dehlizler için 1 milyon lira-

Vali Yavuz, ziyaretinin ardından beraberindekilerle birlikte ilçede Kültür ve Turizm Bakanlığı YİKOP ve DOKA’nın destekleriyle yürütülen çalışmaları inceledi. İncelemeler kapsamında Ünye Kalesi’ndeki restorasyon çalışmalarını yerinde gören Vali Yavuz, dehlizlerin temizlenmesinde kullanılmak üzere Belediye Başkanı Tavlı’ya, 1 milyon lira destek sözü verdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı